اجاره ملک در منطقه یک

11 مزیت کلیدی اجاره ملک در منطقه یک

اجاره ملک در منطقه یک تهران یک گزینه ایده آل برای کسانی است که مطمئن نیستند یا آماده نیستند که سفر تا حدودی طولانی مالکیت خانه را طی کنند. از آنجایی که نیازی به صرف هزینه برای تعمیر و نگهداری، تعمیرات، بیمه خانه و مالیات بر دارایی ندارید، اجاره ملک آزادی مالی و انعطاف پذیری را به شما ارائه می­دهد. داشتن خانه ممکن است برای بسیاری از ایرانی­ها یک هدف مادام‌العمر باشد، اما این بدان معنا نیست که برای همه یکسان است.

نرخ مالکیت خانه در حال حاضر در ایران بالا است، اما همیشه این‌طور نبوده است. خانواده­ها در طول تاریخ نیاز به ساختن خانه­های خود یا اجاره خانه از شخص دیگری داشته­اند. اگرچه ممکن است ایده آل نباشد، اما اجاره مزایای خود را نیز دارد. ما در این مقاله مزایای اجاره ملک در منطقه یک را برای شما بازگو خواهیم کرد. با ما تا پایان همراه باشید.

مزایای اجاره ملک در منطقه یک

اجاره ملک در منطقه یک تهران

مزایای اجاره ملک در منطقه یک شامل موارد زیر می­باشد:

1- بدون هزینه نگهداری یا قبوض تعمیر

یکی از مزایای اجاره خانه در منطقه یک این است که هزینه تعمیر و نگهداری یا قبض تعمیر وجود ندارد. این بدان معناست که وقتی ملکی را اجاره می­کنید، صاحب‌خانه شما مسئولیت کامل کلیه تعمیرات، بهبود و تعمیرات را بر عهده می­گیرد. اگر دستگاهی از کار افتاد یا سقف شما شروع به نشتی کرد، با صاحب‌خانه تماس بگیرید که باید آن را تعمیر یا تعویض کند. از سوی دیگر، صاحبان خانه مسئول تمام هزینه­های تعمیر، نگهداری و نوسازی خانه هستند. بسته به ماهیت کار (و اینکه آیا چندین کار به طور همزمان ظاهر می­شوند)، می­تواند بسیار گران باشد.

2- دسترسی به امکانات رفاهی

یکی دیگر از مزایای مالی اجاره ملک در منطقه یک، دسترسی به امکاناتی است که در غیر این صورت هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت. در بسیاری از مجتمع‌های آپارتمانی سطح متوسط ​​تا سطح بالا، وسایل لوکس مانند استخر درون زمینی یا مرکز تناسب اندام، بدون پرداخت هزینه اضافی برای مستاجران، به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند.

اگر صاحب خانه بخواهد به این امکانات دسترسی داشته باشد، احتمالاً باید میلیون­ها تومان برای نصب و نگهداری هزینه کند. صاحبان آپارتمان نیز از این هزینه­ها مستثنی نیستند. این هزینه­ها به هزینه­های انجمن صاحبان خانه (HOA) اضافه می­شود که به صورت ماهانه پرداخت می­شود.

اجاره ملک در منطقه یک تهران

3- بدون مالیات بر املاک و مستغلات

یکی از مزایای عمده اجاره ملک در منطقه یک در مقابل مالکیت این است که اجاره‌کنندگان مجبور نیستند مالیات بر دارایی بپردازند .مالیات بر املاک و مستغلات می­تواند بار سنگینی برای صاحبان خانه باشد و بر اساس شهرستان متفاوت است. در برخی مناطق، هزینه­های مربوط به مالیات بر دارایی می­تواند به میلیون­ها تومان در سال برسد.

اگرچه محاسبات مالیات بر دارایی می­تواند پیچیده باشد، اما بر اساس ارزش تخمینی ملک و مقدار زمینی که در آن ساخته شده است، تعیین می‌شود. با بزرگ‌تر شدن ساخت‌وسازهای جدید، مالیات بر دارایی می‌تواند بار مالی قابل‌توجهی برای صاحبان خانه باشد.

4- بدون پیش پرداخت

یکی دیگر از زمینه­هایی که اجاره دهندگان معامله مالی بهتری دارند، هزینه اولیه است. مستاجرها معمولاً باید یک ودیعه تضمینی که معادل اجاره بها یک ماه است بپردازند. این ودیعه از نظر تئوری هنگام نقل مکان به آن‌ها بازگردانده می­شود، مشروط بر اینکه به ملک اجاره­ای آسیبی وارد نکرده باشند.

هنگام خرید خانه با وام مسکن، باید پیش پرداخت قابل توجهی داشته باشید. معمولاً حدود 20٪ از ارزش ملک. البته، این پیش پرداخت منجر به داشتن حقوق صاحبان سهام در خانه می­شود که تنها با پرداخت تدریجی وام مسکن افزایش می­یابد و هنگامی که صاحب خانه­ای رایگان و تمیز می­شوید، سرمایه ارزشمندی خواهید داشت که اجاره کنندگان هرگز به آن دست نمی‌یابند.

با این حال، مبلغ مورد نیاز برای پیش پرداخت اجاره ملک در منطقه یک به طور قابل توجهی بیشتر از سپرده تضمین اجاره است.  20% پیش پرداخت برای خانه‌ای با ارزش بازار 10 میلیارد تومان 2 میلیارد تومان است. میانگین اجاره آپارتمان در منطقه یک، یکی از گران­ترین مکان­ها برای زندگی در ایران می­باشد.

5- انعطاف بیشتر در مورد محل زندگی

اجاره‌کنندگان می‌توانند عملاً در هر جایی زندگی کنند، در حالی که مالکان خانه‌ها محدود به مناطقی هستند که توانایی خرید دارند. زندگی در شهری گران قیمت مانند منطقه یک ممکن است برای اکثر خریداران خانه دور از دسترس باشد، اما برای اجاره کنندگان کاملاً ممکن است. اگرچه در مناطقی که ارزش خانه نیز بالاست، اجاره بها می‌تواند بالا باشد، اجاره‌کنندگان در مقایسه با خریداران خانه تمایل بیشتری به پرداخت ماهانه مقرون به صرفه دارند.

اجاره ملک در منطقه یک تهران

6- نگرانی­های کمی در مورد کاهش ارزش ملک

ارزش ملک بالا و پایین می­شود. در حالی که این امر ممکن است تا حد زیادی بر صاحبان خانه تأثیر بگذارد، اما بر اجاره‌کنندگان تأثیر کمتری می‌گذارد. ارزش خانه شما می­تواند بر میزان مالیات بر دارایی که پرداخت می­کنید و میزان وام مسکن شما تأثیر بگذارد .در یک بازار سنگلاخ مسکن، اجاره‌کنندگان ممکن است به اندازه مالکان خانه تحت تأثیر منفی قرار نگیرند.

7- انعطاف پذیری برای کوچک کردن

با اجاره‌ ملک در منطقه یک این امکان را دارید که در پایان مدت اجاره، متراژ خود را به فضاهای زندگی مقرون‌به‌صرفه‌تر کاهش دهید .این نوع انعطاف‌پذیری به‌ویژه برای بازنشستگانی که خواهان جایگزینی کم‌هزینه‌تر و کوچک‌تر هستند که با بودجه آن‌ها مطابقت داشته باشد، مهم است.

رهایی از یک خانه گران قیمت به دلیل هزینه­های مربوط به خرید و فروش خانه بسیار دشوارتر است. همچنین، اگر صاحب خانه مقدار قابل توجهی پول را در بازسازی سرمایه گذاری کرده باشد، قیمت فروش ممکن است این هزینه­ها را پوشش ندهد و آن‌ها را قادر به خرید و نقل مکان نکند.

8- مبلغ اجاره ثابت

مبلغی که برای اجاره ملک در منطقه یک پرداخت می­کنید برای مدت قرارداد اجاره ثابت است. در حالی که صاحب‌خانه‌ها می‌توانند اجاره را با اطلاع قبلی افزایش دهند، اما شما می‌توانید کارآمدتر بودجه‌بندی کنید، زیرا میزان اجاره‌ای را که باید بپردازید را می‌دانید.

همین امر در مورد صاحبان خانه با وام مسکن با نرخ ثابت نیز صدق می­کند که امکان بودجه بندی کارآمد را نیز فراهم می­کند. اما وام‌های با نرخ قابل تنظیم می‌توانند نوسان داشته باشند که اغلب منجر به افزایش پرداخت‌های وام مسکن به دلیل هزینه‌های بهره بالاتر می‌شود. مالیات بر املاک متغیر دیگری است که می­تواند هزینه­ها را برای صاحبان خانه افزایش دهد اما بر اجاره کنندگان تأثیر نمی­گذارد.

9- هزینه­ های بیمه کمتر

در حالی که صاحبان خانه نیاز به داشتن یک بیمه نامه صاحب خانه دارند، معادل آن برای اجاره کنندگان، بیمه نامه اجاره کننده است .این نوع سیاست بسیار ارزان‌تر است و تقریباً همه چیزهایی را که در اختیار دارید، از جمله مبلمان، رایانه و اشیاء قیمتی را پوشش می‌دهد.

اجاره ملک در منطقه یک تهران

10- هزینه ­های آب و برق کمتر

اگرچه خانه­ها می­توانند از نظر اندازه متفاوت باشند، اما معمولاً بزرگ‌تر از آپارتمان­های اجاره­ای هستند. در نتیجه گرمایش آن‌ها پرهزینه­تر است و همچنین می­تواند قبض برق بالاتری داشته باشد. املاک اجاره‌ای معمولاً دارای پلان طبقه فشرده‌تر و کارآمدتر هستند، که آن‌ها را نسبت به بسیاری از خانه‌ها مقرون به صرفه‌تر برای گرمایش و برق می‌کند.

11- دسترسی­های سریع در منطقه یک

برای اجاره ملک در منطقه یک نگران دسترسی­های آن نباشید. دسترسی‌هایی از جمله اماکن خرید و تفریحی و درمانی وجود دارد که می­توانید به راحتی هرچه تمام­تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

قیمت اجاره ملک در منطقه یک

قیمت اجاره ملک در منطقه یک متغیر می­باشد و بستگی به صاحب خانه دارد که چه قیمتی را برای خانه خود در نظر بگیرند. شما عزیزان می­توانید برای قیمت­های اجاره دقیق املاک در منطقه یک همین الان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

جمع بندی

اجاره خانه و انتخاب منطقه برای زندگی، یکی از تصمیم گیری های سخت برای افراد است. ما در این مقاله برای کمک به شما، مزیت هایی از اجاره ملک در منطقه یک را بیان کردیم. اگر به دنبال اجاره ملک در منطقه یک هستید، مشاوران ما در املاک مدرن فرشته می‏توانند به شما در این زمینه کمک بکنند.

سوالات متداول

  • امکانات منطقه یک چطور است؟

به علت متمایز بودن منطقه یک، امکانات متعدد زیادی برای ساکنین آن وجود دارد. از جمله امکانات ورزشی، درمانی، اداری و ….

  • بهترین محله های منطقه یک کجاست؟

منطقه یک، از مناطق قدیمی تهران است که شامل نیاوران، ولنجک، زعفرانیه، تجریش، دربند، و درکه می‏باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مقایسه املاک

مقایسه