استانداردهای به کار رفته شده در ساخت آپارتمانها

استاندارد آپارتمانهای ولنجک

آپارتمان در ولنجک در شمال تهران دارای استاندارهای خاصی می باشد برای همین بسیار بالا می باشد. این محله ویژگی های فراوانی دارد از جمله موقعیت جغرافیایی عالی، آب و هوای مناسب، درختان فراوان و ارتفاع زیاد نسبت به سایر مناطق وجود امکانات تجاری و رفاهی فراوان در این منطقه باعث نگرش مثبت جامعه نسبت به این محله شده است. بنابراین بحث خرید زمین، ملک و ساخت و سازهای برج های مدرن و شیک در ولنجک برای سرمایه گذاری یا سکونت در این منطقه بسیار داغ شده است.

مقاوم سازی بالا آپارتمان های ولنجک

نیاز گسترده و روزافزون جامعه به ساختمان و مسکن، ضرورت استفاده از روش ها و مصالح نوین را برای افزایش سرعت ساخت و ساز، سبک سازی، افزایش عمر مفید، استاندارد آپارتمانهای ولنجک و همچنین مقاوم سازی ساختمان های بتنی و فولادی در برابر زلزله برانگیخته است.

خرید ویلا در نیاوران با بهترین قیمت و مشاوره رایگان قبل از خرید

این موضوع باعث شده تا تعداد زیادی از شرکت های مقاوم سازی ساختمان در زمینه به سازی لرزه ای سازه ها و مقاوم سازی سازه ها در برابر زلزله، در منطقه ولنجک، فعالیت کنند.

استاندارد آپارتمانهای ولنجک
تعدادی آپارتمان در ولنجک

انواع روش های مقاوم سازی سازه در ولنجک

 • مقاوم سازی ساختمان ها با FRP
 • تقویت سازه ها با افزودن دیوارهای برشی یا مقاوم سازی سازه ها و مقاوم سازی ساختمان ها با افزودن بادبند فلزی
 • مقاوم سازی سازه ها با استفاده از دمپر
 • تقویت ساختمان ها با استفاده از متمرکز پاندولی
 • مقاوم سازی با استفاده از اسکلت های فلزی و بتنی
 • تقویت سازه ها و مقاوم سازی ساختمان ها با استفاده از مهاربندهای کمانشی تاب

بهینه سازی شده برای آسایش بیشتر

مهمترین عامل در استفاده از سیستم هوشمند، ایجاد آسایش و راحتی برای ساکنین ویلا در ولنجک است. در ساختمان هوشمند هر یک از ساکنین با تعریف و اعمال کنترل مطلوب نور، دما و سایر سیستم ها بر اساس سلیقه خود محیطی دلپذیر برای خود ایجاد می کند.

سیستم مدیریت ساختمان (Building Management System) به یکی از اجتناب ناپذیرترین شاخه های علمی، پژوهشی و اجرایی در ساختمان های ولنجک و لاکچری تبدیل شده است. امروزه با توجه به کمبود منابع انرژی در جهان، اهمیت مصرف بهینه سوخت بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

مدیریت و کنترل وضعیت ساختمان از نظر سرمایش و گرمایش، روشنایی، کنترل تردد، امنیت، سیستم اعلام حریق و آسایش ساکنین این سیستم ها بر عهده سیستم مدیریت ساختمان می باشد. با استفاده از سیستم جامع BMS در ساختمان می توان به تامین آسایش و ایجاد فضایی راحت برای ساکنین دست یافت.

استاندارد آپارتمانهای ولنجک
کارگزاری یک عایق گرما در ساختمان

استفاده از عایق گرما و سرما

این نوع عایق ساختمان در واقع از انتقال حرارت از محیطی به محیط دیگر جلوگیری خواهد کرد. به طور کلی می توان گفت که گرما همیشه از محیط گرم به محیط سرد منتقل می شود. به همین دلیل عایق حرارتی می تواند از خروج این گرما جلوگیری کند.

خرید ویلا در شمیرانات همراه با فایلهای جدید

عایق حرارتی را می توان به عنوان بهترین و مهم ترین عامل برای کنترل مصرف انرژی در آپارتمان های ولنجک دانست. عایق های حرارتی را نیز می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 • پشم شیشه یا فایبرگلاس
 • عایق حرارتی سلولزی
 • پشم معدنی یا پشم سنگ
 • عایق گرمایی فوم پلی یورتان

یکی از اهداف اصلی استفاده از سیستم های هوشمند در سازه ها، بهینه سازی مصرف انرژی است. با استفاده از این سیستم، انرژی همیشه منطقی مصرف می شود. به دلیل کنترل همه جانبه، تلفات آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مطالعات نشان می دهد که با استفاده از یک منطق کنترل صحیح می توان تا 40 درصد از مصرف انرژی در یک ساختمان هوشمند را کاهش داد. با توجه به اینکه مصرف انرژی کاملا تحت کنترل است، قیمت پرداختی به میزان معقولی نزدیک به مقدار انرژی مفید مصرفی است.

استاندارد آپارتمانهای ولنجک
فردی در حال کار گذاشتن عایق صدا

استفاده از عایق صدا

عایق صدا در واقع نوعی عایق ساختمان است که به صورت لایه ای است که می توان از آن برای جلوگیری از نفوذ صدا در و همچنین دفع آن در محیط استفاده کرد. معمولا از این نوع عایق در فضاهایی مانند منازل، سینما، سالن های کنفرانس و آپارتمان های ولنجک استفاده می شود که عایق های صوتی را می توان به چند دسته مختلف تقسیم کرد:

عایق آکوستیک

این نوع عایق صوتی به صورت فوم آکوستیک موجود بوده و در واقع وظیفه جذب صدا، کاهش ارتعاش صوتی و رفع آلودگی صوتی را بر عهده دارند. این نوع عایق صوتی معمولاً در صنعت ساختمان سازی، فناوری و موسیقی استفاده می شود. از مزایای عایق صوتی می توان به سهولت نصب، قیمت پایین و تنوع بالای آن اشاره کرد.

عایق صوتی فایبرگلاس و معدنی

این نوع عایق صوتی رایج ترین نوع عایق در دوران مدرن است. عایق صوتی فایبرگلاس به صورت رول بوده و از تمامی الیاف ریز شیشه، سنگ و … ساخته می شود و از جمله مزایای این نوع عایق صوتی می توان به غیر قابل اشتعال بودن، مقاوم بودن در برابر انگل ها اشاره کرد. و سازگار با محیط زیست.

عایق صدا پانل گچی

این نوع عایق صوتی معمولاً به عنوان سطح استفاده می شود و فقط با پوششی مانند رنگ یا کاغذ قابل استفاده است. در این روش عایق کاری آپارتمان های ولنجک، لایه های بیشتری از گچ بر روی بلوک های دیوار یا سقف قرار می گیرد. از مزایای این نوع عایق ساختمان می توان به نصب آسان، مقاومت در برابر آتش، دوام بالا و ارزش اقتصادی آن اشاره کرد.

استاندارد آپارتمانهای ولنجک
مقاوم سازی یک آپارتمان در ولنجک

عایق صوتی ویسکوالاستیک

ویسکوالاستیک در واقع یک عایق است که می تواند انرژی مکانیکی ناشی از ارتعاشات صوتی را به گرما تبدیل کند. این نوع عایق صوتی معمولاً در کف، دیوار ساختمان های لاکچری… استفاده می شود.

دسترسی راحت به خدمات درمانی

دسترسی های مسکن در ولنجک، بسیار مطلوب می‌باشد. ولنجک یکی از محله های آباد تهران است و امکانات زیادی دارد. در این محله کوچک مراکز ورزشی، درمانی، مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری فراوانی وجود دارد که باعث شده افراد زیادی به آشنایی با محله ولنجک و سکونت در آن علاقه مند شوند.

یکی از مهم ترین مراکز درمانی ولنجک، بیمارستان دولتی آیت الله طالقانی و دامپزشکی البرز اشاره کرد. بسیاری از مراکز تفریحی و دیدنی در ولنجک قرار دارند. پارک های زیبایی مانند پارک نگین، پارک نور، پارک گلریزان، پارک توحید، پارک اقاقیا، پارک یاسمن، پارک داغو، پارک توسکا از جمله مراکز تفریحی بزرگ ولنجک هستند.

بام تهران، شهر کتاب الف و تله کابین توچال از مهم ترین مراکز تفریحی ولنجک هستند. علاوه بر آن مراکز خرید گالریا، خلیج فارس، مرکز خرید توچال به عنوان مراکز تفریحی نام برد. فروشگاه های زنجیره ای حامی (شعبه ولنجک)، بازار میوه و تره بار ولنجک نیز می تواند نام برد.

سخن پایانی

منطقه ولنجک از استانداردهای زندگی بسیار خوبی برای ساکنین آپارتمان های ولنجک برخوردار است. این منطقه از نظر آب و هوا و دسترسی به مراکز تفریحی عالی می باشد. امکانات موجود در ولنجک رضایت بسیاری از شهروندان این محله را جلب کرده است.

انواع امکانات آموزشی، درمانی، مذهبی، ساختمان های لاکچری با آخرین متدهای روز دنیا، مجموع این امکانات را تشکیل داده اند.

سوالات متداول

 • بهترین خیابان برای زندگی در ولنجک کدام است؟

خیابان ساسان در ولنجک، یکی از خیابان های خوب ولنجک بوده که کوچه های فرد در آن وجود دارند. همچنین این خیابان دارای مرکز خرید دی مارکت است.

 • در ولنجک چه مراکز خریدی وجود دارد؟

برای راحتی و آسایش ساکنین، مراکز خرید گالریا، خلیج فارس، و فروشگاه های زنجیره ای حامی و بازار میوه و تره بار ولنجک، در این منطقه وجود دارند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه