امن ترین منطقه تهران برای زندگی

امن ترین منطقه تهران برای زندگی

به طور کلی شناخت امن ترین منطقه تهران با کمی جستجو در شهر تهران، امکان پذیر بوده و موجب پیدا کردن بهترین محله برای زندگی می شود. مانند آپارتمان در ولنجک که یکی از محله های خوب و امن تهران است. بخش های مختلف تهران مانند مسکن در ولنجک با توجه به داشتن ویژگی های منحصر به فرد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کنند.

از طرفی برخی از مناطق دارای فرهنگ و امنیت بهتری نسبت به سایر محله ها جهت زندگی می باشند در این مقاله قصد داریم تا بهترین محله های تهران را با هم بررسی کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

امن ترین منطقه تهران برای زندگی

ویژگی های یک منطقه امن

1- دسترسی مناسب:

یکی از اصلی ترین ویژگی های امن ترین منطقه تهران، دسترسی آسان است. به عبارتی دیگر یک محله ایده آل، روش های گوناگون حمل و نقل را با استفاده از یک شبکه منظم به ساکنین ارائه می دهد. این دسترسی ها نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری، وسایل حمل و نقل شخص و عمومی هستند.

منطقه فرشته دقیقا یکی از این محله های می باشد که دسترسی خوبی به مرکز شهر دارد همچنین ویلا در فرشته یکی از بهترین انتخاب های برای زندگی در یک محله خوب و امن می باشد.

2- امکانات رفاهی ایده آل:

امکانات رفاهی خوب در حقیقت جزو بزرگترین ویژگی های یک منطقه امن به شمار می آیند. این نوع امکانات شامل مهم ترین مکان هایی هستند که همه ساکنین یک محله به آن احتیاج دارند. از اصلی ترین آنها می توان به سوپرمارکت، پارک پیاده روی، مراکز درمانی و… اشاره کرد.

3- آمار پایین تخلفات:

هنگامی که آمار تخلفات موجود در یک محله پایین باشد، آرامش آن منطقه افزایش می یابد. به عبارتی دیگر انتخاب امن ترین منطقه تهران به شما کمک می کند تا هیچ نگرانی آرامش و امنیت محله و خانه خود نداشته باشید. بنابراین آمار پایین جرائم و تخلفات، یکی از اصلی ترین ویژگی های یک منطقه خوب به حساب می آید.

ویلا در نیاوران دارای چنین خصوصیت های می باشد محله ای که آمار جرائم و تخلفات بسیار پایین است و علت آن هم وجود فرهنگ بالا در بین مردم است که باعث شده تا این منطقه جزو یکی از امن ترین مناطق تهران به حساب آید.

امن ترین منطقه تهران برای زندگی

4- امنیت در شب:

محله هایی که از امکانات رفاهی و تفریحی کمتری برخوردار هستند، شب ها بسیار خلوت تر از سایر مناطق می شوند. به دنبال این امر امنیت منطقه در شب کاهش یافته و به افزایش سارقان نیز کمک می شود.

در نتیجه یک محله مناسب برای زندگی، باید دارای کاربری های مختلف جهت تامین نیازهای ساکنین باشد.

فرشته یکی از امن ترین مناطق تهران

خیابان فرشته امروزه به عنوان امن ترین منطقه تهران برای سکونت شناخته می شود. این خیابان واقع در منطقه ۱ پایتخت بوده و یکی از معروف ترین مناطق الهیه به حساب می آید. همچنین این خیابان، در نزدیکی بزرگراه مدرس قرار گرفته و دارای خانه ها و برج های لوکس می باشد.

از ویژگی های بی نظیر مسکن در فرشته می توان به امکانات رفاهی خاص و دسترسی آسان به اتوبان چمران، صدر و خیابان ولیعصر اشاره کرد. خیابان فرشته با توجه به قرارگیری در قسمت شمالی پایتخت، دارای آب و هوای بسیار خوبی نسبت به سایر مناطق می باشد.

وجود گالری های زیبا، رستوران ‌ها و مراکز خرید خاص در این محله توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. بنابراین در منطقه فرشته امکانات منحصر به فردی برای زندگی مانند امکانات رفاهی، گردشی، درمانی و تفریحی فراهم شده اند.

امن ترین منطقه تهران برای زندگی

شناخت محله نیاوران به عنوان امن ترین منطقه تهران

نیاوران تهران در حقیقت از جمله محله هایی است که دارای موقعیت جغرافیایی بی نظیر و آب و هوای مناسب برای افراد می باشد که به همین دلیل ویلا در نیاوران یکی از بهترین ویلاها در منطقه یک می باشد.

این منطقه دارای بافت جذابی بوده و توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. از طرفی نیاوران محله ای است که به علت امکانات بسیار، افراد زیادی در طول شبانه روز، در حال رفت و آمد هستند، و به همین دلیل، این محله به یکی از امن ترین منطقه تهران تبدیل شده است.

از امکانات و مراکز خدماتی این محله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراکز ورزشی: مجموعه های جذاب پلاتینیوم، رسپینا دیاموند، یاس نراقی و شهدای نیاوران
 • مراکز درمانی: بیمارستان مجهز نور افشار و مرکز فرهنگیان باهنر
 • مراکز دینی: حسینیه نیاوران اصلی و مسجد النبی
 • بانک ها: بانک آینده، قوامین، مسکن، شهر، کشاورزی و پارسیان
 • ادارات و مراکز خاص دیپلماتیک: سفارت تاجیکستان، اتریش، شهرداری منطقه 1 و پژوهشگاه دانش بنیاد
 • مراکز آموزشی: مدرسه دولتی سهیل، نظر، شهید چمران و حکمت لاجوردی، نظر و مدرسه غیردولتی حکمت

امن ترین منطقه تهران برای زندگی

محله امن و پر رفت و آمد ولنجک

محله ولنجک در حقیقت واقع در قسمت شمالی شهر تهران بوده و میان کوهپایه های توچال دیده می شود.  این منطقه از نظر امکانات رفاهی و تفریحگاه، یکی از بهترین مناطق پایتخت به حساب می آید. همچنین رودخانه ولنجک واقع در بخش شرقی این محله، درکه در قسمت غربی و ارتفاعات توچال در قسمت شمالی این محله زیبا وجود دارند.

از طرفی بافت و فرهنگ این محله کاملا متفاوت با محلات مرکزی بوده و مسکن در ولنجک به عنوان امن ترین منطقه تهران، محل مناسبی برای زندگی می باشد. همچنین محله ولنجک از مناطق شمالی تهران عبور کرده و از جنوب به بزرگراه پارک وی ختم می شود. اماکن مهم این منطقه به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه دولتی شهید بهشتی
 • سالن اجلاس سران مملکت
 • تله کابین و امکانات تفریحی توچال
 • بام تهران

بنابراین امکانات رفاهی و خدماتی بی نظیری که در محله ولنجک وجود دارند، تاکنون توجه شهروندان بسیاری را به خود جلب کرده است. به عبارتی انواع امکانات آموزشی، اداری، درمانی و آموزشی در این محله وجود دارند. سفارتخانه‌ های اوکراین، الجزایر و صربستان هم در منطقه ولنجک تهران قرار دارند.

منطقه منحصر به فرد زعفرانیه

زعفرانیه یکی دیگر از محله هایی است که به عنوان امن ترین منطقه تهران شناخته شده و دارای آب و هوای بی نظیری می باشد. این منطقه در واقع نزدیک محلات محمودیه، ولنجک و تجریش قرار گرفته و از بافت مسکونی بسیار زیبایی نیز برخوردار می باشد.

همچنین منطقه زعفرانیه در زمینه دسترسی به امکانات رفاهی و شهری، در شمار مناطق لوکس تهران قرار می گیرد. از مجتمع های معروف و لوکس این محله می توان به مرکز خرید محبوب پالادیوم اشاره کرد که دارای محصولات برند بسیاری می باشد.

از طرفی مراکز تفریحی و شناخته شده بسیاری مانند کاخ سعد آباد هم در این منطقه وجود دارند که جذابیت آن را دو چندان می کنند.

جمع بندی

در نتیجه وجود موارد بسیاری از جمله امکانات رفاهی، ساختمان های امن، سطح درآمد مناسب و … در یک محله موجب افزایش ساکنین آن محله می شود به عنوان یکی معیار مناسب می توان گفت که اجاره ملک در منطقه یک بهترین گزینه برای داشتن یک زندگی با رفاه ایده آل می باشد.

به عبارتی دیگر امن ترین منطقه تهران در واقع منطقه ای است که دارای مراکز خدماتی و رفاهی مورد نیاز برای افراد محله بوده و از آرامش و امنیت کافی نیز برخوردار باشد.

اگر که قصد خرید خانه در محله های منطقه یک را دارید، می توانید با مشاوران ما در املاک مدرن فرشته در ارتباط باشید تا بهترین ملک را به شما معرفی کنند.

سوالات متداول

 • بهترین مناطق تهران برای زندگی کدام است؟

بهترین مناطق برای زندگی، محله های امنی هستند که در منطقه یک واقع شده اند از جمله: نیاوران، ولنجک، زعفرانیه، فرشته و …

 • خلوت ترین محله تهران کجاست؟

نیاوران یکی از خلوت ترین محله های تهران به شمار می رود. ویژگی دیگر این محله، وجود آرامش و داشتن خانه هایی مدرن است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه