تاثیر تثبیت قیمت مصالح ساختمانی بر‌‌ بازار مسکن

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن نرخ این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت‌ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت‌وساز افزایش می‌یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می‌رود.

گسترش‌نیوز: صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نقش ثبات بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی در کاهش نرخ مسکن در چند ماه اخیر، گفت: خوشبختانه در تابستان امسال شاهد تثبیت قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی بوده‌ایم که این مسئله به صورت مستقیم بر بازار مسکن اثر مثبت گذاشته است.

کاهش ۱۰ درصدی نرخ میلگرد و آهن در چند ماه اخیر

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر بر اساس آمارهای ارائه شده، نرخ میلگرد و آهن در چند ماه اخیر بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است که این موضوع در کاهش نرخ مسکن موثر خواهد بود.

تأثیر نرخ مصالح ساختمانی در نرخ تمام شده تولید مسکن

وی تصریح کرد: به طور حتم نرخ تمام شده تولید مسکن تحت تأثیر عوامل مختلفی است که مصالح و تجهیزات ساختمانی یکی از مسائل بسیار مهم در این حوزه محسوب می‌شود، بنابر این تعدیل شدن نرخ مصالح به نفع بازار مسکن خواهد بود.

در شرایط کنونی بازار مسکن به دلیل افزایش نرخ ملک دچار رکود تورمی شدیدی شده و امروز خریداران عملا توان خرید مسکن جدید را ندارند، حال به نظر می‌رسد که تلاش برای تولید مسکن ارزان نرخ می‌تواند به بازار رونق ببخشد.

متعادل شدن نرخ به مصلحت بازار مسکن و فعالان تجهیزات ساختمانی نیست

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن نرخ این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت‌ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت‌وساز افزایش می‌یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می‌رود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه