خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

بسیاری از افرادی که به دنبال خرید خانه هستند همواره با این سوال که خانه کلنگی بهتر است یا ویلایی؟ مواجه هستند. در هنگام انتخاب بین خرید خانه کلنگی یا ویلایی باید به یک سری پارامتر توجه داشته باشید. خانه کلنگی به خانه های قدیمی می گویند. خانه ویلایی برخلاف خانه کلنگی نوساز بوده و از مزایای بیشتری برخوردار است. از طرف دیگر تعداد بالا پنجره و درب در خانه های کلنگی سبب اتلاف انرژی می شود.

در خانه های ویلایی امکانات بیشتری قرار دارند به عنوان مثال در این خانه ها سیستم گرمایش و سرمایش وجود دارد اما ممکن است در خانه های کلنگی قدیمی سیستم گرمایشی وجود نداشته باشد.

“قیمت خرید آپارتمان در ولنجک همراه با فایلهای جدید”

در ادامه خانه کلنگی و ویلایی را با یکدیگر مقایسه کرده و مزایا و معایب خرید آن را برایتان بازگو می کنیم. تا بتوانید به راحتی به این سوال پاسخ دهید که آیا خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

مزایا و معایب خانه کلنگی

خانه کلنگی مزایا و معایبی به همراه دارد. یکی از مزایای خانه کلنگی این است که قیمت مناسبی دارند. خانه های کلنگی نسبت به سایر خانه ها از جمله خانه ها و ویلاهای نوساز قیمت بهتری دارند؛ به همین جهت افرادی که قصد خرید خانه دارند اما بودجه کافی ندارند می توانند به سراغ خانه های کلنگی بروند.

از طرف دیگر خانه های کلنگی ویژگی های منحصر به فردی دارند. این خانه ها اغلب ظاهری قدیمی داشته و ساخت و ساز بهتری دارند. به عبارت دیگر کیفیت ساخت و ساز خانه های کلنگی نسبت به خانه های جدید بهتر است؛ زیرا از مصالح قدیمی با کیفیت ساخته شده اند.

این خانه ها مقاوم تر بوده و عایق بندی مناسبی دارند. یکی دیگر از مزایای خانه کلنگی این است که می توانند به خانه های مدرن تبدیل شوند. خانه های کلنگی قیمت ارزان تری دارند؛ در این صورت می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. از طرف دیگر خانه های کلنگی ساخت قدیمی دارند؛ بنابراین برای زندگی طولانی مدت مناسب نیستند.

“قیمت مسکن در زعفرانیه همراه با فایلهای جدید”

سازه های بنا قدیمی بوده و ایمنی چندان زیادی ندارند. به علاوه تاسیسات ساختمان قدیمی و فرسوده هستند. در این خانه ها امکان پیدایش حشرات موذی وجود دارد. ممکن است در خانه های قدیمی عایق بندی از بین برود  و سبب اتلاف انرژی خانه شود.

خانه های قدیمی ویژگی های متمایزی دارند که در خانه جدیدتر وجود ندارند یا حداقل تعداد کمی از خانه های جدید با آنها مطابقت دارند. در حالی که خرید و انتخاب خانه های کلنگی مزایای زیادی در بر دارد باز هم دلایلی وجود دارد که از خرید این خانه ها صرف نظر کنید.

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

مزایا و معایب خانه ویلایی

خانه های ویلایی برخلاف خانه های کلنگی تازه ساخت هستند، به همین دلیل ایمنی و امنیت بیشتری دارند. در این خانه ها از مصالح جدید استفاده شده است؛ بنابراین کاملا مدرن هستند. خانه های ویلایی حیاط دارند به همین دلیل ظاهر بهتری دارند. این خانه ها وسعت بیشتری دارند به همین جهت می توانید وسایل بیشتری در آن قرار دهید.

به علاوه فضای کافی برای دکوراسیون مدرن دارند. از طرف دیگر خانه های ویلایی علاوه بر داشتن مزایا از یک سری معایب برخوردار هستند. این خانه ها قیمت گران تری داشته و از آنجایی که تازه ساخت هستند پرطرفدار تر می باشند. خانه های ویلایی متراژ بالاتری دارند به همین خاطر هزینه گاز و برق بیشتر خواهد بود.

این خانه ها اغلب در حاشیه شهر ها ساخته می شوند و در مرکز شهر به ندرت دیده می شوند. به طور کلی خانه های ویلایی برای افرادی که بودجه زیاد برای خرید خانه دارند مناسب هستند. خانه های ویلایی از دکوراسیون مدرن تری برخوردارند به همین دلیل مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار دارند.

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

مقایسه خانه ویلایی با کلنگی

در ابتدا برای مقایسه خانه ویلایی و کلنگی بهتر است با این سازه ها آشنا شوید. خانه های ویلایی به سازه هایی می گویند که دو طبقه یا یک طبقه هستند و اغلب در حاشیه های شهر ساخته می شوند. این خانه ها همواره پر فروش بوده و از لحاظ وسعت متراژ بالایی دارند. از طرف دیگر نوساز هستند و مدت طولانی از ساخت آن ها سپری نشده است.

این خانه ها فرسوده نیستند و به دلیل بهره مندی از تاسیسات جدید مدرن تر می باشند. این خانه ها شرایط مناسبی برای زندگی دارند. به سازه هایی خانه کلنگی می گویند که مدت طولانی از ساخت آن ها گذشته است. این خانه ها با مصالح قدیمی ساخته شده اند؛ بنابراین کیفیت لازم را ندارند.

از طرف دیگر به دلیل قدیمی بودن چندان مناسب زندگی نیستند و شرایط مناسبی ندارند. به عبارت دیگر در سطوح پایین تری قرار دارند. در مجموع می توان اینگونه بیان کرد که خانه های کلنگی و ویلایی از لحاظ طول عمر، متد و روش ساخت، مصالح ساختمانی استفاده شده و کیفیت ساخت و… با یکدیگر متفاوت هستند.

قیمت ویلا در زعفرانیه با بهترین قیمت

برخی خریداران به خانه های کلنگی به چشم خانه های قدیمی زیبا نگاه می کنند این در حالی است که برخی دیگر این بنا ها را صرفا خانه کلنگی و تاریخ انقضا گذشته می دانند.

در واقع خانه های کلنگی مشکلاتی برای صاحبان خود ایجاد می کنند اما صاحبان خانه های جدید نیاز به مقابله با آن ها ندارند. خانه های قدیمی نسبت به خانه های جدید در زمین بزرگتری قرار گرفته اند. این خانه ها اغلب حیاط دار هستند اما در خانه های جدیدتر مانند آپارتمان ها حیاط مشاهده نمی شود.

اسکلت بندی خانه های قدیمی تفاوت بسیار زیادی با خانه های مدرن دارد. اتاق های برخی خانه های کلنگی اغلب کوچک هستند و فضای چندان بزرگی ندارند.

خانه کلنگی بخریم یا ویلایی

جمع بندی

در این مطلب در مورد خانه کلنگی بخریم یا ویلایی بحث کردیم. این خانه ها از لحاظ سال ساخت و کیفیت معماری با یکدیگر متفاوت هستند. خانه های کلنگی طول عمر بالایی دارند و به دلیل قدیمی بودن فرسوده هستند. این خانه ها امنیت کافی ندارند، اما از لحاظ قیمتی مناسب هستند. خانه های ویلایی متراژ بالایی دارند و نوساز هستند. این سازه ها مدرن بوده و اغلب در حاشیه شهرها ساخته می شوند. اسکلت بندی خانه های کلنگی ساده تر بوده و نیاز به بازسازی دارند. با خرید خانه کلنگی باید هزینه ای برای بازسازی خانه کنار بگذارید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه