مقايسه آگهی ها

خرید خانه در فرشته |راهنمای خرید ملک در خیابان فرشته

خرید خانه در فرشته |راهنمای خرید ملک در خیابان فرشته

خیابان فرشته تهران کجا است؟

خیابان فرشته (مرتضی فیاضی) یکی از خیابان‌های مشهور بالا شهر تهران است که در منطقه یک شهرداری در محله الهیه قرار دارد. این خیابان در غرب از سمت خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه پارک‌وی شروع و تا محدوده پل رومی در شرق امتداد پیدا می‌کند. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این خیابان، ایستگاه مترو صدر است. قصد داریم در این مطلب بیشتر از این خیابان بگوییم و از خرید خانه در فرشته برایتان بنویسیم.

ویژگی‌های خیابان فرشته

بدون شک یکی از گران قیمت‌ترین – اگر نگوییم گران قیمت‌ترین – مناطق تهران برای خرید خانه خیابان فرشته است. این خیابان که در در منطقه الهیه و ناحیه ۷ شمیرانات قرار گرفته است دارای لوکس‌ترین آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌های ایران و خاورمیانه می‌باشد.

این خیابان که کمتر از دو کیلومتر طول دارد، در همسایگی خود کوچه باغ‌های تجریش و منطقه سرسبز قیطیریه را می‌بیند. در کنار خیابان فرشته، خیابان‌های زرگنده، تختی و جردن جزو مناطق لوکس و معروف الهیه هستند که هیچکدام از آنها به اندازه خیابان فرشته برای ایرانیان معروف نیستند.

با نگاهی گذرا به نقشه این خیابان می‌توان دریافت که با خرید خانه در فرشته می‌توانید تمام تهران را زیر پای خود ببینید. همچنین مجاورت منطقه به کوه‌های شمالی تهران، آب و هوای فرشته را بسیار معتدل می‌کند و در فصل گرم تابستان، کمتر خانه‌ای را می‌توان در فرشته یافت که نیاز به سیستم سرمایشی داشته باشد.

قبل از آنکه به فرآیند خرید خانه در فرشته بپردازیم بهتر است کمی بیشتر با تاریخچه آن آشنا شوید.

فرشته کِی به تهران آمد؟!

خیابان فرشته اصلی‌ترین خیابان محله الهیه در شمال تهران است و بخاطر وجود این خیابان، به این منطقه زمانی محله فرشته نیز می‌گفتند. بر اساس مدارک تاریخی، خیابان فرشته جزو مجموعه اراضی به حساب می‌آمده است که خورآذین و گاها خلازیر نامیده می‌شده است.

مالک این اراضی در ابتدا عزت الدوله، همسر علی امین الدوله از رجال سیاسی دوران قاجار و صدراعظم ایران در دوره مظفرالدین شاه قاجار بوده است. این خیابان در ابتدا از سه باغ مشهور برخوردار بوده است که هم اکنون تنها یکی از آنها یعنی باغ سفارت روسیه – شوروی سابق – به همان شکل سابق باقی مانده است.

دومین باغ متعلق به امین الدوله است که بین نوادگان او تقسیم شده و دور تا دور آن دیوار کشیده شده است. سومین باغ مشهور در مجاورت خیابان فرشته، مشهور به باغ شرکت نفت است. این باغ که متعلق به میرزا محمد امین می‌باشد در آن به پرورش گل و گیاه پرداخته می‌شده است و پس از مرگ او، به همسرش فاطمه خانوم، دختر آصف الدوله، والی خراسان رسید.

این باغ نیز در نهایت به قطعات کوچک‌تری تبدیل شد و در انتها به شرکت نفت ایران و انگلیس فروخته شد.

راهنمای خرید خانه در فرشته

با اینکه تراکم بالای جمعیت و خودرو در خیابان فرشته از معضلات اصلی این منطقه به حساب می‌آیند اما اسم و رسم و وجود خانه‌ها و آپارتمان‌های شیک باعث شده است افراد زیادی گره‌های ترافیکی این خیابان را به جان بخرند و اقدام به خرید خانه در خیابان فرشته کنند.

همانطور که گفته شد منطقه شمیرانات ایران به دلیل آب و هوای خوش و آرامشی که در حکم‌فرماست از دیرباز مورد توجه شهروندان تهرانی بوده است. گرچه در سال‌های گذشته با وجود ساخت و سازهای بی‌شمار در خیابان فرشته آن آرامش همیشگی و آب و هوای دلپذیر کمتر اثری را می‌توان یافت، اما به دلیل موقعیت بسیار خوب و عالی این خیابان، نام فرشته کماکان در بین لیست گرانقیمت‌ترین‌های تهران دیده می‌شود.

فرشته و سه خیابان منتهی به آن یعنی بوسنی و هرزگوین، آقا بزرگی و تختی جزو لوکس‌ترین و  گرانقیمت‌ترین خیابان‌های ایران به حساب می‌آیند.

مراکز تفریحی مهم خیابان فرشته

خرید خانه در فرشته می‌تواند از چند جهت حائز اهمیت باشد. وجود مراکز مجلل و شیک مانند سام سنتر، کافه‌ها و رستوران‌های لوکس و فودکورت‌های مشهور و متنوع در این خیابان باعث شده تا فرشته را به عنوان یکی از مراکز اصلی تفریحات لوکس در تهران بشناسیم.

مجتمع سام سنتر

این مجتمع تجاری در سال ۱۳۹۰ در خیابان فرشته ما بین خیابان‌های کوهیار و بوسنی و هرزگوین تاسیس شد. سام سنتر علاوه بر داشتن ۲۴۰ فروشگاه با برندهای لوکس و معروف جهانی و پارکینگ چند طبقه مسقف، ۴ رستوان مجلل در طبقه هشتم و فوقانی خود دارد.

کافه شیرینی فروشی دانژه

کافه شیرینی دانژه جزو زیباترین کافه‌های شمال تهران به حساب می‌آید و با طراحی فضای داخلی بسیار دلنشین می‌تواند اوقات خوشی را برای شما به ارمغان آورد. کافه دانژه در خیابان فرشته، خیابان بیدار، کوچه مریم در مجتمع کویین سنتر قرار دارد.

کویین سنتر

بازار و مرکز خرید کویین سنتر واقع در خیابان فرشته، یکی از ده بازار و مرکز خرید در محله الهیه تهران می‌باشد. با خرید خانه در فرشته می‌توانید از مغازه‌ها و رستوران‌های کویین سنتر استفاده کنید.

کویین سنتر در خیابان فرشته، خیابان بیدار، کوچه مریم غربی واقع شده است.

مسیر دسترسی به خیابان فرشته

اگر به دنبال خرید خانه در فرشته هستید پس باید مسیرهای دسترسی به آن را بدانید. از شرق بعد از وارد شدن به اتوبان صدر می‌توانید از خروجی خیابان شریعتی (پل صدر) وارد این خیابان شوید. از سمت غرب نیز تقاطع بزرگراه چمران با خیابان ولیعصر نزدیکترین گزینه برای دسترسی به خیابان فرشته می‌باشد.

همچنین در پایانه‌های میدان آزادی، میدان ونک، تجریش و دیگر پایانه‌های مهم تهران اتوبوس و تاکسی برای همشهریان خوبمان در این خیابان در نظر گرفته شده است.

قیمت خرید هر متر خانه در فرشته در ۳ سال گذشته

با توجه افزایش بیش از حد قیمت ملک و زمین در تهران، قیمت خرید خانه در فرشته نیز به نسبت افزایش چشمگیری داشته است. در اسفند سال ۱۳۹۶ متوسط قیمت خرید هر متر خانه در فرشته نزدیک به ۲۰ میلیون بوده است و حالا پس از سه سال در اسفند سال ۱۳۹۹ این رقم به حدود ۸۰ میلیون رسیده است. همانطورکه در نمودار زیر مشاهده می‌کنید با وجود ۵ برابر شدن نرخ قیمت خانه در تهران (به طور میانگین) نرخ خرید خانه در فرشته تنها ۴ برابر افزایشه به خود دیده است.

بهترین روش خرید خانه در فرشته

برای خرید خانه در فرشته می‌توانید به مشاورین املاک حاضر در منطقه رجوع کنید، البته باید توجه داشته باشید که خانه های لوکس و مدرن مناطق شمالی تهران به هر املاکی سپرده نمی‌شوند. املاک مدرن فرشته با سابقه طولانی و درخشانی که در این عرصه از خود به جای گذاشته است، به راحتی می‌تواند ملک مورد نظر شما را با توجه به بودجه شما برایتان تهیه کند.

مشاوره‌های تخصصی درباره تک تک محله‌های منطقه شمیران تهران را تنها در املاک مدرن فرشته می‌توانید بیابید.

پست‌های مرتبط

نکات حقوقی خرید و فروش ملک

از قرارداد های مهمی که افراد ممکن است به دفعات انجام...

ادامه مطلب

نکات کلیدی که باید در مورد خرید و فروش ملک بدانیم

خرید و فروش ملک، یکی از پُر چالش‌ترین کارهایی است که...

ادامه مطلب

راهنمای خرید خانه در دربند

به‌‌‌منظور خرید خانه در هر منطقه، معیارهای مختلفی...

ادامه مطلب
× مشاوره با کارشناس املاک