خرید و فروش مسکن در نیاوران

نیاوران یک محله‌ی خوش آب و هوا در منطقه ۱ تهران است. حتما همه شما نام محله نیاوران را شنیده ‌اید. این محله یکی از محله‌های بسیار لوکس و مرفه نشین در تهران به شمار می‌رود که بیشتر به خاطر ملک‌های موجود در آن و برج‌های بسیار لوکس و پنت هاوس گران قیمت شهرت دارد. خرید مسکن در نیاوران نیاز به ‌پول بسیار زیادی دارد و مخارج زندگی در آن بالاست.

داستانی درباره نامگذاری این محله وجود دارد که در زمان‌های قدیم، یک روستای بسیار خوش آب‌وهوا در شمال بود که محل ییلاق پادشاهان قاجاریه بود. فتحعلی شاه قاجار، با تخریب بخشی از روستا اقدام به ساخت باغی در روستا کرد. در همسایگی این باغ یک نیزار وجود داشت، بنابراین نام محله یواش یواش به نیاوران تبدیل شد. در مورد نام‌گذاری نیاوران، داستان‌های دیگری نیز وجود دارد.

در ادامه آشنایی با مسکن در نیاوران، بهتر است بدانید که برخی از افراد عقیده دارند که در زمان‌های گذشته باغ اناری در این محله وجود داشت. همین مسئله باعث شد این محله به نام نارون نام گذاری شود و با گذشت زمان به نیاوران تبدیل شد.  بعدها محمدشاه قاجار هم در این باغ اقدام به ساخت بنایی سلطنتی کرد. بعد از او ناصرالدین شاه نیز کاخ صاحبقرانیه را در همان باغ بنا کرد. بعدها در دوره پهلوی نیز این منطقه مورد توجه پادشاهان بود.

محمدرضا پهلوی ساختمانی که در زمان فتحعلی شاه ساخته شده بود، تخریب و یک کاخ جدید به نام کاخ نیاوران در آن ساخت. بنایی که امروزه در کنار دیگر بناهای این منطقه قرار دارد و به مجموعۀ نیاوران شهرت دارد. تعدادی از این بناها شامل موارد زیر است:

  • کتابخانۀ اختصاصی کاخ
  • کوشک احمدشاهی
  • کاخ صاحبقرانیه
  • موزۀ جهان نما

برای آشنایی بیشتر با محله نیاوران و ویژگی‌های مسکن در نیاوران، ادامه مطلب را دنبال کنید. همچنین اگر قصد خرید خانه در محله نیاوران را دارید به وبسایت مدرن فرشته مراجعه کنید تا با بهترین محله‌های نیاوران آشنا شوید.

مسکن در نیاوران

اجاره مسکن در نیاوران

گفتیم که نیاوران، یکی از مناطق قدیمی شهر تهران است که از ابتدا مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفت. نیاوران، بخشی از منطقه ۱ شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات است از سمت شمال با ارتفاعات کلک چال، از سمت غرب با تجریش، از طرف شرق با دارآباد و از طرف جنوب با فرمانیه، کامرانیه و دزاشیب مجاور است. آب و هوای خوب و مناسب از ویژگی‌های مهم این محله و باعث افزایش اجاره مسکن در نیاوران است.

خرید مسکن در نیاوران و مزایای آن

اگر قصد خرید خانه در نیاوران را دارید، بهتر است با خیابان‌های معروف نیاوران آشنا شوید؛ خیابان باهنر، نور افشان، خیام، شفیعی، گرجی، جهان شاهی و کاج از خیابانهای معروف نیاوران است. دسترسی نیاوران به دلیل شیب تند با اتومبیل بسیار راحت است. البته هنوز ایستگاه متروی مجزا برای محله نیاوران وجود ندارد اما از طریق مترو و ایستگاه بی آر تی خط تجریش می‌توانید به نیاوران دسترسی داشته باشید.

قیمت مسکن در نیاوران

قیمت در این منطقه به نسبت خیلی از محله‌های تهران، بالاتر است. با نگاهی کوتاه به آگهی‌های فروش مسکن در این محله متوجه میانگین هر متر خانه در این محله می‌شوید. قیمت زمین و آپارتمان در استان تهران تحت تاثیر عوامل زیادی بالا و پایین می‌شود و ممکن است از یک محله به محله دیگر متفاوت باشد.

محله نیاوران نیز یکی از مناطقی است که بافت متنوعی دارد و قیمت زمین و مسکن متنوع است. قیمت مسکن در نیاوران به عوامل زیادی مانند کوچه، متراژ و بنای ساختمان نیز بستگی دارد.

مسکن در نیاوران

امکانات رفاهی و دسترسی‌ها در نیاوران

علت شهرت محله نیاوران فقط به دلیل ساختمان زیبا و شرایط جغرافیایی آن نیست، وجود بناهای تاریخی مختلف نیز شهرت این محله را دوچندان کرده است. در ادامه بهتر است با تعدادی از این امکانات آشنا شوید. کاخ نیاوران یکی از مکان‌های اصلی گردشگری در تهران است که قدمت آن به زمان حکومت قاجاریه بر می‌گردد. این کاخ یازده هکتار است و در طول حکومت قاجاریه و پهلوی به عنوان اقامتگاه تابستانه پادشاهان استفاده می‎شد.

کاخ صاحبقرانیه

کاخ صاحبقرانیه به کارگردانی ناصرالدین شاه بعنوان یک مسکن در نیاوران، در ییلاقی روستای نیاوران در سال ۱۲۶۷ هجری قمری در سی‌امین سال سلطنت ناصرالدین شاه تاسیس گردید.

در زمان مظفرالدین شاه و احمدشاه، عمارت صاحبقرانیه باریک شد و در زمان پهلوی اول در راستای ازدواج محمدرضا پهلوی و فوزیه در سال 1939 و به کارگردانی رضا پهلوی، این بنا، پس از ایجاد تغییراتی برای پذیرایی از مهمانان مراسم آماده شد، اما به دلیل سردی هوا این مراسم در عمارت برگزار نشد.

پس از آن، از سال 1967 تا 1978، کاخ صاحبقرانیه پس از تغییرات اساسی به عنوان دفتر محمدرضا پهلوی خدمت کرد. سرانجام پس از انقلاب اسلامی، کاخ توسط کارشناسان، استادان و هنرمندان بازسازی و با رعایت مقررات تزئینات موزه، در سال 1377 مورد بازدید عموم قرار گرفت.

عمارت صاحبقرانیه شامل دو طبقه است :

طبقه فوقانی: که شامل بخش‌ها و اتاق‌های مختلفی از جمله اتاق اسناد، اتاق گفتگوی نظامی، تالار آیینه، مذاکرات خصوصی، سالن سفیران و استراحتگاه ظهر.

طبقه پایینی: طبقه پایینی این مسکن در نیاوران، حوض خانه نام گذاری و از قسمت‌های جذابی تشکیل شده است. تالار حوض خانه، خانه کورسی، بار، چایخانه و مجموعه ای از آثار هنری هنرمندان برجسته ایرانی مورد بازدید علاقه مندان قرار گرفت.

پارک نیاوران تهران

یکی دیگر از  زیباترین مکان‌ها در محله نیاوران، پارک نیاوران است که در طول سال‌ها، افرادی زیادی را به سمت خود جذب کرده است. منظره پارک نیاوران، که در پاییز و بهار و با بارش باران بسیار زیبا است، از مهم‌ترین مناطق گردشگری در تهران است.

یکی از بارزترین ویژگی‌های این منطقه وجود درختان بلند و زیبا و طرح مهندسی فوق العاده است و پیشنهاد می‌شود که در روزهای بارانی از این پارک دیدن کنید.

مسکن در نیاوران

مراکز خرید محله نیاوران

در طی چند سال اخیر تعداد ساختمان های تجاری ساخته شده در نزدیکی مسکن در نیاوران روز به روز افزایش پیدا کرده و این مسئله در طی چند سال اخیر و به دلیل سرعت گسترش فعالیت‌های تجاری در این منطقه رو به افزایش است.

این عمارت در اواخر دوره قاجاریه برای ییلاقی احمدشاه در وسط باغ نیاوران به مساحت 800 متر مربع در دو طبقه با سقف شیروانی ساخته شده است. از ویژگی‌های اصلی این بنا می توان به تزئینات و نمای آجری به کار رفته در نمای بیرونی آن و موارد دیگر اشاره کرد. آجرهای این بنا از نوع چاپی قالبی با طرح های متنوع و رنگ نخودی هستند.

عمارت احمد شاهی

عمارت احمدشاهی در دوره پهلوی دوم مرمت شد و تغییراتی در آن اعمال شد. مبلمان و دکوراسیون داخلی آن برای استفاده به عنوان اقامتگاه رضا پهلوی کاملا جایگزین شد. طبقه همکف این عمارت از یک تالار تشکیل شده و یک حوض مرمری در وسط آن قرار گرفته که توسط شش اتاق و دو راهرو احاطه شده است.

طبقه دوم این مسکن در نیاوران نیز از یک تالار مرکزی و یک ایوان چهار ضلعی تشکیل شده است. در چهار طرف سالن مرکزی که به عنوان اتاق موسیقی مورد استفاده قرار می‌گرفت، قفسه‌های چوبی ویترین تعبیه شده است. شش ستون با مقطع مربع ضخیم با نمای بدنه آجری و 26 ستون مدور با نمای گچی دور تا دور ایوان را احاطه کرده اند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حمام و آشپزخانه کاخ تغییر کرد و به محل برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای اختصاص یافت. برای اولین بار به عنوان موزه در سال 2000 برای عموم مردم افتتاح شد.

راهنمای خرید خانه در نیاوران

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این محله، وجود خانه ویلایی قدیمی در کنار برج بسیار لوکس و لاکچری است. اگر می‏خواهید در این محله خانه ای بخرید، می‌توانید به خانه‌های ویلایی در این منطقه هم فکر کنید. این منطقه به علت نزدیکی به کوه و ارتفاعات کلک چال، از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است که باعث اشتیاق افرادی می‌شود که قصد خرید مسکن در نیاوران را دارند.

در ضمن از نظر شأن اجتماعی هم این محله بسیار معروف است و افراد مشهور و مسئولین کشوری و بین المللی در این محله سکونت دارند. در نهایت باید گفت خرید مسکن با توجه به امکانات ویژه‌ای که دارد ارزش هزینه کردن را دارد.

 

خرید خانه در نیاوران


خرید خانه در نیاوران چه مزیتی می‌تواند بر سایر مناطق دیگر تهران داشته باشد؟

در این مقاله سعی داریم با ارائه اطلاعات کافی، راهنمایی‌های لازم را در مورد خرید خانه در محله نیاوران تهران خدمت شما ارائه دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. شهر تهران با ۲۲ منطقه شهری، در حال حاضر بزرگ‌ترین شهر کشور با سابقه دویست ساله پایتختی خود می‌باشد. طبق آخرین سرشماری سال ۹۵ ، جمعیت تهران  بیش از ۸ میلیون نفر برآورد شد. منطقه‌های تهران در چهار جهت شرقی ، غربی ، جنوبی و شمالی تقسیم‌بندی شده اند؛ از مناطق مهم شمال تهران می‌توان به کامرانیه، زعفرانیه ، قلهک و جردن اشاره کرد. محله‌های خراسان، خانی‌آباد ، شوش و راه‌آهن نیز از مناطق جنوبی تهران هستند.

محله نیاوران در منطقه ۱ تهران


نیاوران محله‌ای واقع در منطقه ۱ شهرداری تهران است، که به دلیل آب و هوای خوب، آپارتمان‌های لوکس و برج‌های مدرن آن در بین مردم از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد. این محله اشرافی بخشی از منطقه شمیرانات است، که با وجود مرمت و بازسازی و برج‌ها و خانه‌های ویلایی، عناصر تاریخی و فرهنگی خود را همچنان حفظ کرده است. معماری خاص ساختمان‌های این محله که در منطقه ۱، شمال تهران واقع شده و امکانات خوب آن دلیل علاقه بسیاری از مردم به خرید خانه در نیاوران است.

هزینه کردن برای مسکن در تهران به‌دلیل فراوانی تعداد محله‌ها و مناطق آن و اختلاف قیمت‌های بالا امری بسیار دشوار می‌باشد. طبیعتاً هر محله و منطقه‌ای از امکانات و ویژگی‌های ویژه‌ای برخوردار است که این اختلاف قیمت‌ها را بوجود آمده‌اند. با این حال، به طور کلی، خرید خانه در نیاوران تهران بسیار گران‌تر از سایر مناطق آن است. به عنوان مثال، قیمت یک خانه در منطقه نیاوران در حدود ۸ الی ۹ برابر گران‌تر از محدوده تهرانپارس است.

می خواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید با خرید خانه در نیاوران، علاوه بر لذت بردن از زندگی در این منطقه زیبا، سرمایه گذاری خوبی نیز برای آینده داشته باشید.

خرید خانه در نیاوران

خرید خانه خوب در نیاوران


محبوب‌ترین مناطق جهت ساکن شدن در شهر تهران طبق ارزیابی و سنجش از کیفیت زندگی در سطح شهر تهران در سال ۹۵ ، حدود ۳۵۴ محله از بین ۴۵ هزار نمونه آماری می‌باشد. اما هر شخصی با داشتن بودجه مناسب، علاقه مند به زندگی در شمال تهران به ویژه نیاوران است. احساس رضایت مردم از خرید خانه در نیاوران،  طبق ارزیابی‌های انجام شده بالاترین درصد را به خود اختصاص داده است.

خرید خانه در نیاوران یکی از نکات قابل توجه و حتی اصلی‌ترین دغدغه افرادی‌ست که می‌خواهند در شمال تهران سکنی گزینند. تقریباً تمامی افراد در تلاش هستند تا خانه‌ای را در یک منطقه مناسب خریداری کنند، ولی نیاوران به دلیل داشتن آب و هوای مطلوب و خیابان‌های لوکس توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند.

مدیریت شهری تأثیر بسزایی در احساس رضایتمندی ساکنان، برای اجرای برنامه‌هایی برای بهبود کیفیت زندگی در این منطقه  را دارد. البته قابل ذکر است مدیریت شهر خود به همکاری ساکنان منطقه مورد نظر نیز نیاز دارد. بیش‌ترین میزان علاقه و رضایت از مناطق جهت زندگی در مناطق ۶ ، ۳ و ۲ و کم‌ترین میزان متعلق به مناطق ۱۵ ، ۱۸ و ۱۰ است. همچنین، در این بررسی، کسانی که در مناطق ۶ ، ۵ و ۱ ساکن می‌باشند کم‌ترین تمایل به جابجایی محل زندگی خود را دارند.

راهنمای خرید خانه در نیاوران


مناطق شمالی تهران به دلیل گسترش سریع امکانات لوکس و ساخت و ساز محبوب هستند و علی رغم گرانی قیمت املاک در این محله‌ها، بسیاری از افراد خواهان زندگی در محله‌های اشرافی و نوساز شمال شهر زندگی می‌باشند. نیاوران با بافت یکپارچه متشکل از ویلا و مجتمع‌های مسکونی در کنار برج‌ای بلند جزء محبوب ترین و پرطرفدارترین محلات است. این روزها بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری اقدام به خرید خانه در نیاوران می‌کنند.

خرید خانه در نیاوران

 

مناطق مرفه و مجهز به امکانات رفاهی و تفریحی در نیاوران


نیاوران از نظر امکانات رفاهی از قبیل مراکز آموزشی ، مراکز درمانی، مراکز خرید و مراکز تفریحی از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است. مدارس ، آموزشگاه‌های زبان و همچنین مجتمع فنی تهران در این محله قرار گرفته است. نیاوران دارای سه مرکز درمانی بزرگ و تعدادی بیمارستان ، کلینیک و داروخانه است.

از مراکز خرید معروف این محله می‌توان به مجتمع تجاری اطلس مال ، مرکز خرید نارون ، روشا و کیمیا اشاره کرد. مجموعه فرهنگ-تاریخ نیاوران یکی از مکان‌های برجسته این محله است که مربوط به دوره قاجار و پهلوی است و از دو کاخ ، یک عمارت و دو موزه تشکیل شده است.

پارک جمشیدیه، در شرق محله نیاوران ، یکی از پارک‌های معروف و بزرگ تهران است. فرهنگسرای نیاوران و پارک نیاوران از دیگر مکان‌های مهم این محله است. این امکانات یکی از مهمترین دلایل علاقه بسیاری از مردم به خرید خانه در نیاوران است.

محله نیاوران به محله‌هایی مانند پاسداران، بزرگراه فرمانیه و صدر دسترسی دارد خیابان‌های مهم نیاوران در شرق خیابان دربند و خیابان باهنر است. آجودانیه و اقدسیه توسط بلوار کامرانیه شمالی و پاسداران ، فرمانیه و اندرزگو به محله نیاوران متصل می‌شوند. در نیاوران ایستگاه مترو یا BRT خصوصی وجود ندارد. با این حال ، پایانه‌های تاکسی در مترو تجریش و نوبنیاد دارای تاکسی به سمت نیاوران هستند.

مناطق ۱،۳،۶ جزء مرفه‌ترین مناطق و بهترین موارد برای سکونت به شمار می‌آیند، که تقریبا مجهز به تمامی امکانات خدماتی مورد نیاز، رفاهی و تفریحی هستند. از مزایای این مناطق می‌توان به دسترسی آسان به مراکز ورزشی ، فرهنگی و تفریحی و همچنین میزان بسیار کم جرائم اشاره کرد. محله‌های قدیمی و اصلی با باغ‌ها و پارک‌ها، منطقه ۳ تهران را به سرسبزترین مناطق این شهر با بهترین آب و هوا تبدیل کرده است. برخی از این مناطق عبارتند از: منطقه دولت،جردن، دروس، پاسداران، دیباجی، اختیاریه ، میرداماد، ونک، ظفر، سیدخندان ، قلهک.

نیاوران محله گرانقیمت  تهران


می‌دانید تفاوت قیمت در مناطق تهران بسیار چشمگیر است؛ به هنگام خرید خانه در نیاوران اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، گرانی قیمت ملک در این منطقه می‌باشد. اما گفتنی است که شما با سرمایه گذاری در نیاوران به نوعی آینده خود را بیمه خواهید کرد. به طور کلی گران‌ترین خانه‌های تهران در حال حاضر در محدوده شمال تهران واقع شده اند.  اما شما اگر به اندازه کافی بودجه برای خرید خانه ویلایی در نیاوران ندارید می‌توانید اقدام به خرید واحدهای آپارتمانی کنید که از امکانات رفاهی بی نظیری برخوردارند.

نکات خرید خانه در نیاوران


خرید خانه در نیاوران نیز همواره یکی از چالش‌های خریداران به شمار می‌رود، از این رو به هنگام خرید هر گونه ای ملکی اعم از خانه یا آپارتمان بهتر است نکات ذیل را مد نظر بگیرید:

جفرافیای خانه مورد نظر


یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید خانه در نیاوران مخصوصاً آپارتمان در نظر بگیرید این است که واحد انتخابی شما شمالی یا جنوب است. البته قابل ذکر است هر کدام  مزایا و معایب خاص خود را دارد و شما باید بر اساس نیاز، علایق و شرایط خود انتخاب کنید.

امکانات رفاهی موجود


اطمینان حاصل کنید که امکانات و خدماتی مانند درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها ، مدارس ، فروشگاه‌های مواد غذایی ، داروخانه‌ها ، بانک‌ها و موارد دیگر در منطقه مورد نظر شما وجود دارد. همچنین میزان ازدحام و شلوغی را  در ساعات اوج ترافیک به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی، برای افرادی که وسیله شخصی ندارند و یا افرادی که زمان مهم‌ترین فاکتور برای رسیدگی به امور روزمرگی آن‌ها به ویژه کارشان است، بسیار مهم می‌باشد. این افراد باید در انتخاب فاصله بین آپارتمان و محل کار را در نظر بگیرند.

نورگیر بودن ساختمان


توجه کنید نورگیر بودن ساختمان از مهم‌ترین موارد در خرید یک خانه است و هیچ چیز بدتر از داشتن آشپزخانه یا اتاق نشیمن تاریک نیست. به هنگام خرید خانه در نیاوران یا هر منطقه دیگری حتما نور آفتاب را جزء اولین معیارهای خود قرار دهید. این موضوع به طور مستقیم بر هزینه مصرف برق تأثیر می‌گذارد؛ اگر خانه شما نورگیر نباشد ، برای روشنایی در طول روز همواره باید از برق استفاده کنید.

روش‌های خرید خانه در نیاوران


همانطور که گفته شد، خرید خانه در نیاوران به دلیل ناآشنایی تعدادی زیادی خریداران از حساسیت بیشتری برخوردار است. یکی از متداول‌ترین روش‌های خرید خانه در محله نیاوران، استفاده از اپلیکشن‌های آگهی نظیر دیوار یا شیپور است که می‌توانید بروزترین آگهی‌ها را ازین طریق مشاهده و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم( از طریق مشاورین املاک) نسبت به خرید ملک اقدام کنید.

راه دیگر برای خرید خانه مراجعه حضوری به دفاتر مشاور املاک منطقه است. با این روش به صورت حضوری از مشاوره آژانس‌های املاک بهره‌مند خواهید شد. البته ذکر این مورد ضروری است که اعتماد به هر مشاور یا دفتر مشاور املاکی کار درستی نیست و باید با احتباط بیشتری مشاور خود را انتخاب کنید.

خرید خانه در نیاوران

حرف آخر

تهران بزرگ‌ترین شهر ایران و پایتخت کشور است و به دلیل جمعیت زیاد، یافتن خانه مناسب برای خریداران مستلزم زمان بیشتری می‌باشد. خرید خانه در نیاوران و به طور کلی در منطقه یک تهران به دلیل بالا بودن سطح قیمت مسکن نسبت به مناطق دیگر کمی دشوارتر است. از طرف دیگر، مناطق زیادی در تهران وجود دارد که خریدار هنگام انتخاب خانه دچار سردرگمی می‌شود. این ویژگی‌های شهر تهران خرید خانه در آن را برای خریداران بسیار پیچیده کرده است. همچنین سلیقه مردم در انتخاب خانه و محل زندگی همیشه در اولویت است. اینجاست که مشاورین املاک می‌توانند با راهنمایی‌های لازم شما را در خرید خانه مورد علاقه و مناسب با بودجه مد نظرتان یاری کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله با هم به بررسی منطقه نیاوران از نظر تاریخی پرداختیم. در ادامه امکانات رفاهی و مزایای زندگی در این محله را برای شما توضیح دادیم. امیدواریم با راهنمایی هایی که در انتهای مقاله برای خرید مسکن در نیاوران برای شما بیان کردیم، بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‏توانید از املاک مدرن فرشته کمک بگیرید.

محله نیاوران کجاست؟

نیاوران بخشی از منطقه یک شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات است. این محله یکی از مناطق قدیمی شهر تهران است که به علت آب و هوای خوب، متقاضی برای خرید مسکن در نیاوران زیاد است.

محله نیاوران شامل چه بناهایی تاریخی می‌باشد؟

شهرت بناهای تاریخی محله نیاوران، به دلیل وجود بافت قدیمی در این منطقه است. این بناها عبارتند از: کاخ نیاوران (صاحبقرانیه) و عمارت احمد شاهی.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مقایسه املاک

مقایسه