مقايسه آگهی ها

خرید ملک در منطقه ۱ تهران

خرید ملک در منطقه ۱ تهران

خرید خانه در منطقه ۱ تهران


قبل از اقدام برای خرید خانه در منطقه ۱ ، باید میزان بودجه خود را برآورد کنیم و سپس مناطق مناسب با بودجه خود را برای خرید پیدا کنیم. مسائلی زیادی وجود دارند که به هنگام خرید ملک بایستی مورد بررسی قرار داده شوند، اما توجه به آینده ملک در هر منطقه را باید در اولویت انتخاب‌های خود قرار دهیم.

همانطور که می‌دانید خرید خانه در منطقه ۱ تهران با توجه به قیمت‌های بسیار بالا در این منطقه، نیاز به بودجه زیادی دارد. از این رو در این مقاله با ما همراه باشید تا با دریافت راهنمایی‌های لازم و احتیاط همه جانبه همراه با بررسی‌های دقیق ، خریدی مناسب را داشته باشید.

معرفی منطقه یک تهران جهت خرید خانه


منطقه ۱ شهرداری تهران تقریباً ۶۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و مختصات جغرافیایی آن از شمال به ارتفاعات دامنه‌های کوه‌های البرز، ازسمت جنوب به بزرگراه شهید چمران، از غرب به قلمرو درکه و نهایتاً از شرق به انتهای بزرگراه ارتش محدود می‌شود. از نظر طراحی و بافت، این منطقه نوعی باغشهر به شمار می‌آید و دارای بافتی عمدتا قدیمی است. ساخت و سازهای جدید در منطقه یک تهران صورت گرفته و در حال حاضر ساختمان‌ها و برج‌های بلند مرتبه زیادی در این منطقه وجود دارد.

وسعت متراژهای خانه در منطقه یک تهران بسیار زیاد است و در‌ واقع می‌توان گفت یکی از گران‌ترین مناطق خرید خانه در منطقه ۱ تهران می‌باشد. در سال‌های اخیر ساخت و سازهای زیادی در این منطقه صورت گرفته است و قابل ذکر است که اغلب ملک‌ها از امکانات بسیار خوبی به نسبت قیمت‌شان برخوردار می‌باشند.  اگر به فکر یک سرمایه گذاری خوب هستید، خرید خانه در منطقه ۱ تهران یک گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

جاده‌های دسترسی به منطقه یک تهران  برای تسهیل تردد بین شهری توسعه و ترمیم شده است. همچنین خدمات فرهنگی، رفاهی و ورزشی برای تأمین نیازهای ساکنین این منطقه با امکانات بسیار بالایی در تعبیه شده است.

برخی خیابان‌های این منطقه به دلیل بافت قدیمی آن  باریک است به طوری که امکان تردد برای بسیاری از اتومبیل‌ها وجود ندارد. این امر مستلزم مدیریت شهرداری و قوانین راه سازی است. تعبیه خطوط مترو در این منطقه باعث بهبود ترافیک شهری و سهولت جابجایی ساکنین این منطقه به سایر مناطق تهران شده است.

محله‌های منطقه یک تهران


محله‌های قدیمی و معروف منطقه یک تهران عبارتند از:  شامل محله‌های اوین ، ولنجک ، ازگل ، جماران ، تجریش ، زرگنده ، سوهانک ، قیطریه ، نیاوران و دزاشیب، اقدسیه، الهیه، امامزاده قاسم، اوین، باغ فردوس، چیذر، دارآباد، دربند، درکه، دزاشیب، جوزستان، زعفرانیه،شهرک نفت، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، کامرانیه، محمودیه. این محله‌ها به دلیل امکانات شهری مناسب از مناطق بسیار مهم برای زندگی شهری و تابستانی هستند. قیمت متر مربع هر قطعه در این منطقه با توجه به زمان خرید ، نوع محل اقامت و محله متفاوت است. اما گفتنی است برای خرید خانه در منطقه ۱ تهران نیاز به یک حساب بانکی پر دارید.

راهنمایی خرید خانه در منطقه ۱ تهران


اگر قصد خرید خانه در منطقه ۱ تهران را دارید ، باید از شرایط محلی آن آگاه باشید. به دلیل افزایش ساخت و ساز آپارتمان‌های شیک و لوکس در این منطقه ، عده ای به سود کلان و چشمگیری دست یافته اند.

پرفروش‌ترین متراژ‌ها مربوط به مربوط به آپارتمان‌هایی با متراژ در حدود ۸۵ متر مربع است. این یک واقعیت است که توانایی خرید خانه در منطقه ۱ تهران با متراژهای بالا نیاز به یک سرمایه کلان دارد. اما با ساخته شدن واحدهای آپارتمانی در متراژهای کم ، قدرت خرید در این منطقه برای افراد فراهم می‌گردد. طبق آماری که در ماه‌های گذشته تخمین زده شده است، تعداد معاملات خرید خانه در منطقه ۱ تهران  برای خانه‌های با متراژهای بالای ۸۵ متر مربع ، حدود ۶۰۰۰ معامله در شش ماه گذشته و برای آپارتمان‌‌هایی زیر ۸۵  متر مربع در حدود ۵۰۰ بوده است.

مهم‌ترین نکته قابل عرض در رابطه با این منطقه این است که روز به روز قیمت خانه در این مناطق با شدت زیادی روبه افزایش است. به طور کلی در این منطقه ، سود آپارتمان‌های بالای ۱۵۰ متر حدود ۶۰ درصد است. معاملات خرید ملک‌های بزرگ تقریباً ۳۸٪ است. کم‌ترین میانگین ۵ سال اخیر مربوط به خرید آپارتمان زیر ۸۵ متر است.

نکات قابل توجه خرید خانه در منطقه ۱ تهران 


نکات برجسته‌ای که هر شخصی به هنگام خرید یک ملک در هر منطقه‌ای باید در نظر بگیرد:

کوچه و خیابان‌های منطقه یک    

برای خرید خانه در منطقه ۱ تهران نیز مانند هر منطقه ای دیگری در سطح شهر تهران، نیز باید به کوچه به ویژه به خیابانی که ساختمان در آن واقع شده است را به خوبی بررسی کنید. احتمال دارد بعضی از کوچه‌ها باریک باشند و تردد ماشین در آن‌ها دشوار باشد. این امر به ویژه هنگام اسباب کشی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. برخی خیابان‌ها بسیار شلوغ  و پر آمد و رفت هستند امکان دارد با اتومبیل‌هایی که جلوی ساختمان شما پارک شده اند روبرو شوید و در بیرون رفتن از خانه برای مشکل ایجاد کند.

اگر در آن خیابان فرعی ساختمان پزشک یا رستوران وجود دارد، احتمالاً باید انتظار صدای زیادی از آن خیابان داشته باشید. اگر فردی مهمان نواز باشید ، با انتخاب کوچه ای شلوغ ، مهمانان شما با مشکل پارکینگ روبرو می‌شوند. به همین دلیل ، توجه به خیابان یکی از قوانین خرید خانه است.

همسایه های شما در منطقه ۱

داشتن همسایه خوب نقش مهمی در احساس آرامش به هنگام استراحت در خانه دارد. به جرأت می‌توان گفت حتی همسایه خوب یکی از مهم‌ترین قوانین خرید خانه است. ایمن مبحث بقدری حائز اهمیت سا که حتی اگر شخصی قصد خرید خانه در منطقه ۱ تهران جزء مناطق لوکس ان است  را نیز داشته باشد ، بایستی در مورد آن به خوبی تحقیق کند. فرقی نمی‌کند خانه در کدام محله قرار دارد، بایستی همسایگان اطراف خانه ویلایی ویلا یا آپارتمان هنگام بازدید از ساختمان را باید در نظر بگیرید.

وسایل حمل و نقل عمومی در منطقه ۱

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در خرید خانه در منطقه ۱ تهران، که از مرکز شهر فاصله زیادی دارد، موضوعی بسیار مهم است.  برای بسیاری از افراد دسترسی به ایستگاه‌های تاکسی ، اتوبوس‌های شهری و حتی مترو ضروری است. حتی برای کسانی که از وسایل نقلیه شخصی استفاده نمی‌کنند ، باز هم جزء ضروری‌ترین موارد است.

گاهی اوقات افرادی که ماشین دارند به هر دلیلی از جمله ترافیک ترجیح می‌دهند با تاکسی ، مترو یا اتوبوس  تردد کنند. در هر صورت ، این قابلیت دستیابی را می‌توان یک امتیاز دانست. بنابراین توجه به این موضوع هنگام خرید خانه در منطقه ۱ تهران الزامی است و دسترسی به ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی می‌تواند یک مزیت مثبت برای این ملک باشد.

امکانات رفاهی مورد نظر برای خرید خانه در منطقه ۱ تهران

به هنگام خرید خانه در منطقه ۱ تهران صرفاْ نباید به لوکس بودن این منطقه بسنده کرد. بلکه باید امکانات رفاهی آن را نیز در نظر گرفت.

مراکز بهداشتی و درمانی در منطقه ۱

امکانات بهداشتی و درمانی مناسبی در منطقه یک تهران برای ساکنان این منطقه در نظر گرفته شده است. در این منطقه علاوه بر بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان‌های خصوصی و کلینیک‌ها و درمانگاه‌های شبانه روزی آماده خدمات رسانی می‌باشند.

مراکز فرهنگی و تاریخی در منطقه ۱

این منطقه از دوران باستان دارای بافت فرهنگی و تاریخی است. کاخ سعدآباد و کاخ نیاوران دو مرکز مهم تاریخی هستند که در منطقه یک تهران واقع شده اند. علاوه بر این، با گسترش نیازهای فرهنگی جامعه ، سینماها و تئاترهای مختلفی در این منطقه ساخته شده اند.

مراکز خرید و تفریحی در منطقه ۱

تعداد زیادی فروشگاه بزرگ و مراکز خرید و مراکز ورزشی با امکانات تفریحی و ورزشی در این منطقه در مقایسه با سایر مناطق تهران ساخته شده است. محوطه‌های سبز با درختان بلند و همچنین دامنه‌های کوه در  این منطقه از تهران باعث ایجاد آب و هوای بی نظیر نسبت به مناطق دیگر شده است. شرایط جوی مطلوب و حضور افراد معتمد در این منطقه دلیل علاقه بسیاری از مردم به خرید خانه در منطقه ۱ تهران است.

خرید خانه در منطقه

سخن آخر

قبل از اقدام برای خرید خانه در منطقه ۱  تهران، بودجه و مناطقی را که می‌خواهید در آن خانه بخرید را تعیین کنید. سپس آینده توسعه و پیشرفت ملک مورد نظر خود در این منطقه را با کمک گرفتن از مشاورین املاک قابل به خوبی بررسی کنید. انتخاب‌های خود را بر اساس امکانات رفاهی آن منطقه ، وسایل عمومی حمل و نقل عمومی و در اخر امکانات خانه ارزیابی کنید. طی سال‌های اخیر به دلیل وجود آپارتمان‌های جدید با مساحت بیش از ۸۵ متر  سبب شده خرید و فروش خانه در منطقه ۱ رشد اقتصادی بی نظیری را کسب کند.

به طور کلی هر اقدامی از قبیل ساخت و ساز و یا خرید خانه در منطقه ۱ تهران از نظر بازگشت سرمایه بسیار قدرتمند است. هر فردی در این منطقه اقدام به خریداری ملک کرده، بازخورد خوبی به هنگام فروش دریافت کرده است. به دلیل همین سود کلان، شهرداری در سال‌های اخیر محدودیت‌های جدیدی جهت ساخت و ساز در این منطقه اعمال کرده است.

در این منطقه، به دلیل رشد مراکز خرید در منطقه لوکس نشین این شهر، کافه‌ها و مغازه‌های زیادی وجود دارد. به همین دلیل در ساعات شلوغی و پرترافیک ساکنان این منطقه و محله‌های قدیمی تردد برایشان دشوار می‌باشد. اما با این همه بازهم زندگی در این منطقه شور و حال دیگری دارد و در واقع می‌توان گفت زندگی لاکچری همیشه در این مناطق در جریان است.

اگر بودجه کافی برای خرید خانه در منطقه ۱ تهران دارید، لحظه ای درنگ نکنید! با قاطعیت می‌توان گفت مناطق ۱ بهترین مناطق برای خرید خانه هستند. این مناطق همچنین از نظر امکانات رفاهی و تفریحی و دسترسی به مناطق دیگر بهترین مکان برای زندگی هستند. مشاورین املاک ما آماده ارائه هرگونه خدمات و اطلاعاتی در رابطه هر نوع ملکی هستند.

پست‌های مرتبط

نکات حقوقی خرید و فروش ملک

از قرارداد های مهمی که افراد ممکن است به دفعات انجام...

ادامه مطلب

نکات کلیدی که باید در مورد خرید و فروش ملک بدانیم

خرید و فروش ملک، یکی از پُر چالش‌ترین کارهایی است که...

ادامه مطلب

راهنمای خرید خانه در دربند

به‌‌‌منظور خرید خانه در هر منطقه، معیارهای مختلفی...

ادامه مطلب
× مشاوره با کارشناس املاک