خرید و اجاره آپارتمان در زعفرانیه چه مزیت‌هایی دارد؟

آپارتمان‌های نوساز و لوکس در این منطقه منتظر شما هستند البته این مسئله را قبول داریم که قیمت رهن، اجاره و خرید آپارتمان در این منطقه کمی بالا است اما به امتحان کردنش (حداقل برای رهن و اجاره) می‌ارزد. می‌پرسید چرا؟ به خاطر این مزیت‌ها:

· از دسترسی‌های منطقه، آب و هوای خوب و نزدیکی به بازار تجریش همچنین بازار میوه و تره بار الف در خیابان مقدس اردبیلی که بگذریم، محله زعفرانیه مراکز خرید زیادی دارد. خانم‌های عزیز دقت کنید، گفتیم مراکز خرید! از مرکز خرید زعفرانیه پلازا، بامیک زعفرانیه، گالریا گرفته تا مرکز خرید پالادیوم. البته این مرکز خرید آخری یعنی پالادیوم را حتماً ببینید. یک پاتوق عالی برای شکمو هایی که دوست دارند، انواع مختلف غذاها از فرهنگ و ملل مختلف را امتحان کنند؛ هم خرید کنید و هم تفریح!

· صبر کنید! هنوز جاذبه‌های تفریحی زعفرانیه مانده است. مگر می‌شود منطقه زعفرانیه را انتخاب کنید و از پیاده روی در بوستان‌های نزدیک آن مثل بوستان زعفرانیه، ولنجک، ریحان (آصف)، ارغوان و بوستان تندرستی لذت نبرید؟

· کاخ موزه سعد آباد هم این محله را شاه نشین کرده است. مجموعه سعدآباد مهمترین مرکز فرهنگی- تاریخی محله زعفرانیه است، یک پکیج کامل تفریحی که شامل جنگل، قنات، باغستان، چشمه سار و موزه است.

· علاوه بر سفارتخانه‌ها، از دیگر امکانات جالب این منطقه عمارت تماشاگه زمان، بنیاد ملی نخبگان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رصد خانه زعفرانیه و فرهنگستان هنر هستند.

حالا می‌توانید تصمیم گیری کنید، همه چیز برای یک زندگی لاکچری با امکانات رفاهی خاص آماده است؛ انتخاب آخر با شما است.

تاریخچه زعفرانیه

زعفرانیه دهی واقع در شمال غربی تجریش بین سعد‌آباد و ولنجک بوده که از شمال به آبریز کوه، از جنوب به محمودیه، از غرب به ولنجک و از شرق به تجریش محدود بوده است.
حسین علی خان معید الممالک صاحب بخش عظیمی از زمین‌های آن بوده است و بیشترین زمین‌های آن که تا نزدیکی باغ فردوس ادامه داشته زراعی محسوب می‌شده. پس از احداث خیابان پهلوی (ولیعصر کنونی) جاده‌ای برای دسترسی به اسد‌آباد کشیده شد که از حدود باغ فردوس شروع و به سمت شمال سعد آباد ختم میشد، زعفرانیه امروزی در واقع حاشیه همین خیابان قدیمی می‌باشد.
یکی از محل‌های قدیمی زعفرانیه اسد‌آباد است، که بسیاری از پیرمردان و پیر زنان محلی باغ‌های معروف اسد‌آباد را به خوبی به یاد دارند و از هوای پاکی که آن روز‌ها استنشاق می‌کردند به حسرت سخن می‌گویند از معروفترین این باغ‌ها می توان به باغ زند کریمی، باغ خانم مروان، باغ حاجی کلاهی و باغ خیامی اشاره کرد. از این چند باغ معروف تنها باغ خیامی است که هنوز شکل و شمایل گذشته‌اش را تا حدودی حفظ کرده و دستخوش تغییر نشده است.

محله اسد آباد در میان محله‌های ولنجک تا زعفرانیه و سعد آباد قرار گرفته که از سمت شمال به ارتفاعات البرز و از سمت شرق به رودخانه سعد آباد و از سمت غرب به خیابان سرلشگر فلاحی زعفرانیه سابق محدود می‌شود . اکثر کوچه‌های منشعب از خیابان اصلی بن بست بوده است همچون خود محله که در بن بست کوه البرز قرار دارد و با حرکت از سمت جنوب به سمت شمال محله تغییر سبک معماری بیشتر مشهود می‌گردد.

در بخش‌های شمال قدمت خانه‌ها بیشتر است و تغییر بافت جدید به قدیم پررنگ‌تر به چشم می‌آید و کوچه‌ها نیز تنگ‌تر می‌شوند . محله اسد آباد یکی از محله‌های قدیمی شمیران است که اگر چه وسعت چندانی ندارد ولی در گذشته به دو قسمت محله بالا و محله پایین تقسیم می شده است .

اصلی‌ترین راه‌های دسترسی اهالی به کوچه‌های قدیمی خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه سابق ) است . انقلاب اسلامی را می‌توان عامل اساسی در شلوغ شدن محله به حساب آورد. زارعی‌ها و باقری‌ها از طوایف اولیه‌ای بودند که از سمت نایین اصفهان به این محل مهاجرت نمودند وپایه‌گذاری این محل را نمودند. در این محل یک باب حمام، آب انبار آقای خدائی و ۴  قنات وجود داشته است.

از نظر قشر‌بندی میتوان اهالی این محل را در بدو شکل‌گیری محل افراد متوسطی دانست. در ابتدا این محل به دلیل اداره برقی که در آن وجود داشت برق بامداد نامیده می‌شد و بعدها به نام زعفرانیه تغییر نام داد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه