3 ویژگی خلوت ترین محله های تهران

3 ویژگی خلوت ترین محله های تهران

شاید برای شناسایی خلوت ترین محله های تهران، ابتدا تعجب کنید، چون که همیشه نام شهر تهران با شلوغی، سر و صدا و ترافیک و آلودگی هوا همراه است. اما حتی در این پایتخت شلوغ هم می توانید محله های دنج و خلوتی مانند آپارتمان در ولنجک را می توانید پیدا کنید که آرامش و آسایش داشته باشد.

با دانستن اینکه کدام محله ها خلوت و آرام هستند، لطف بزرگی در حق خودتان و سلامت روانتان کرده اید. اگر می خواهید برای انتخاب محل سکونت در تهران تصمیم بگیرید، قبل از هر چیز این مطلب را بخوانید.

خلوت ترین محله های تهران کجاست؟

با شنیدن اسم تهران، ترافیک بسیار، شلوغی و سر و صدا در ذهنتان تداعی می‌شود. بسیاری از افراد فکر می کنند که مگر می شود در تهران محله ای خلوت و کم سر و صدا پیدا کرد؟ بله، می شود! منطقه یک، یکی از بهترین و خلوت ترین محله های شهر تهران و همچنین قدیمی ترین منطقه محسوب می‌شود.

خلوت ترین محله های تهران

ولنجک

محله ولنجک به بام تهران هم معروف می باشد و در شمالی ترین نقطه تهران واقع شده است. جمعیت این منطقه طبق آخرین سرشماری 22742 نفر می باشد. حتما برایتان جالب است که بدانید قدمت ویلا در ولنجک این منطقه به زمان ساسانیان می رسد!

یک نکته جالب دیگر که نمی دانستید این است که ولنگ به معنای جای رها شده ی کوچک می باشد. اما برعکس معنی آن، این روزها این منطقه بسیار پرطرفدار است و اصلا شبیه به یک منطقه رها شده نیست! ولی در عین حال ولنجک آرامش و آسایش بسیار خوبی دارد.

فرشته

یکی دیگر از خلوت ترین محله های تهران، خیابان فرشته است. حتما شما هم اسم خیابان فرشته را شنیده اید. بله! لاکچری ترین خیابان تهران، خیابان فرشته است و ویلا در فرشته یکی از بهترین ویلاهای تهران می باشد. هر کسی که در این خیابان پا گذاشته باشد، آن را با برج های سر به فلک کشیده لوکس و ماشین های رنگی و مدل بالا به یاد می آورد.

اگر از این خیابان دیدن می کنید، انتظار دیدن ماشین هایی را داشته باشید که تا حالا هیچوقت ندیده اید!

 

خلوت ترین محله های تهران

زعفرانیه

این محله یکی از خلوت ترین محله های تهران بوده و کاملا از هیاهو و شلوغی زیاد به دور است و آرامش بسیار خوبی دارد. زعفرانیه محله ای ثروتمند و معتبر در شمال تهران است. اما تا به حال از خود پرسیده اید چرا این منطقه به زعفرانیه مشهور است؟

زیرا این محله در زمان های قدیم محل زندگی تعداد زیادی از تاجران زعفران بوده است. در انتهای این خیابان موزه کاخ سعد آباد و انواع ویلا در زعفرانیه واقع شده است. یک خانه فرهنگی هم در این خیابان وجود دارد. مساحت این منطقه بیشتر از 180 هکتار است و یکی از امن ترین محله های تهران محسوب می شود.

بسیاری از سفارتخانه ها و اقامتگاه های سفیران و سران ایرانی هم در این منطقه واقع شده است.

ویژگی های خلوت ترین محله های تهران

اگر قصد دارید یکی از این محله ها را برای زندگی انتخاب کنید، بهتر است ویژگی های آن ها را از قبل بدانید. خلوت بودن و آرامش و آسایش فقط یکی از چندین ویژگی بسیار عالی زندگی در این محله هاست. اما بیایید ببینیم با انتخاب این مناطق به عنوان محل زندگی چه مزایای دیگری را به دست می آورید:

  • آب و هوای خوب

اگر آب و هوا برایتان مهم است، این سه محله قطعا بهترین گزینه ها در شهر تهران هستند. همه می دانیم که شهر بزرگ تهران آب و هوای خوبی ندارد. تردد بسیار زیاد خودرو ها و وجود ساختمان های بزرگ صنعتی باعث شده است هوای این شهر بسیار آلوده شود.

اما خبر خوبی برایتان داریم: شما می توانید همچنان در شهر تهران زندگی کنید، اما آب و هوایی بسیار عالی را هم تجربه کنید. کافی است به سراغ یکی از این سه منطقه بروید! این مناطق خلوت هستند و خبری از ترافیک و تردد بیش از حد خودرو ها در این محله ها نیست.

خلوت ترین محله های تهران

پس در نتیجه از دود خودرو ها دور هستید و هوایی بسیار تمیز تر و بهتر را تجربه می کنید.

  • نقشه کشی شهری عالی

خلوت ترین محله های تهران، نقشه کشی عالی دارند. نقشه کشی شهری در این مناطق بسیار حرفه ای و عالی طراحی شده است. این موضوع دو مزیت اساسی دارد:

  1. زیبایی این مناطق
  2. راحتی رفت و آمد

متخصصانی بسیار حرفه ای و کارکشته نقشه کشی این مناطق را انجام داده اند. در نتیجه ساختمان ها، کوچه ها و خیابان ها، پل ها، و .. در این مناطق بسیار زیبا و جذاب طراحی شده اند. اگر دوست دارید در محله ای زندگی کنید که هر بار در آن پا می گذارید از زیباییش لذت ببرید، این 3 محله قطعا بهترین انتخاب های شما هستند.

اما زیبایی همه چیز نیست. همه ما برایمان پیش آمده است که از نقشه کشی بد و معیوب خیابان ها شاکی باشیم! (خیابان هایی که به درستی طراحی نشده اند و رفت آمد خودرو را سخت می کنند، پیاده رو هایی که بیش از حد تنگ هستند، و … .)

همین نقشه کشی بد و معیوب باعث می شود که رانندگان هر بار پشت فرمان می نشینند حسابی کلافه شوند. اما خبر خوب این است که در این سه منطقه، خبری از این کلافگی ها نیست!

خیابان ها، پیاده رو ها، پل ها، و ساختمان های این مناطق به نحوی کاملا کاربردی طراحی شده اند و رفت و آمد را بسیار راحت می کنند.

خلوت ترین محله های تهران

دسترسی به خدمات رفاهی

اگر در زعفرانیه، فرشته یا ولنجک زندگی کنید، چیزی از خدمات رفاهی کم نخواهید داشت! معمولا شهروندان تهران برای دسترسی به خدمات رفاهی باید مسیرهای طولانی و پرترافیک را طی کنند. جای گفتن ندارد که چقدر همه افراد از این موضوع شاکی هستند!

اما دلتان می خواهد در منطقه ای زندگی کنید که تمام امکانات مورد نیازتان در دسترستان باشد؟ با زندگی در این 3 محله، هر چیزی که نیاز داشته باشید در اختیارتان خواهد بود.

نکته پایانی

با زندگی در خلوت ترین محله های تهران، یک مزیت بسیار عالی را به دست می آورید: صرفه جویی در زمان! دسترسی به امکانات رفاهی و نقشه کشی مناسب و کاربردی باعث می شود که وقت شما در خیابان های شلوغ تهران تلف نشود.

اگر مایل هستید ملک رویایی تان در این مناطق را پیدا کنید، از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ما در املاک مدرن فرشته تماس بگیرید. کافی است ایده آل ها و معیارهای مد نظرتان را به کارشناسان ما بگویید تا در کمترین زمان ممکن ملک رویایی تان را پیدا کنیم.

سوالات متداول

  • خلوت ترین منطقه تهران کجاست؟

خلوت ترین محله های تهران، در منطقه یک واقع شده اند. این منطقه به دلیل دسترسی های مناسب، از ترافیک های زیاد و رفت و آمد ماشین های بسیار در امان است.

  • ویژگی محله های خلوت تهران چیست؟

خلوت ترین محله ها چند ویژگی مشترک دارند که عبارتند از: نقشه کشی مناسب، وجود خیابان ها و کوچه های عریض، دوری از مرکز شهر، رفت و آمد کم و …

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه