محله های خوب تهران را بشناسید

محله های خوب تهران

اگر که قصد خرید خانه در محله های خوب تهران را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید. تهران پایتخت تجاری، سیاسی و اداری کشورمان ایران است. افراد زیادی تمایل به خرید ملک در منطقه یک را دارند. علاوه بر مسئله بودجه، مسئله مهمی که برای خرید خانه برای افراد مختلف مطرح است، مسئله محله های این شهر است.

برای اینکه بتوانید یک مکان خوب برای زندگی پیدا کنید در ابتدا باید محله های تهران را بشناسید. برخی از محله ها از نظر شرایط زندگی مناسب تر از سایر محله ها هستند. در این مقاله به بررسی محله های مناسب برای زندگی در تهران می پردازیم.

محله های خوب تهران

ویژگی های یک محله خوب

قبل از این که بخواهید در تهران خانه بخرید بهتر است ویژگی های محله های خوب تهران را بدانید. یک محله خوب جایی است که شما بتوانید در آن با آرامش و امنیت زندگی کنید. در ادامه ویژگی های یک محله مناسب برای زندگی را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • تراکم جمعیت مناسب: هر چه محله خلوت تر باشد، آرامش بیشتری برای ساکنان فراهم می شود.
  • آب و هوای خوب: آب و هوای مناسب یکی از مسائلی است که روی قیمت خانه های یک محله تاثیر می گذارد.
  • زیبایی بصری محله: یک محله خوب باید زیبا باشد. محله های خوب دارای پارک و درختان زیادی هستند.
  • دسترسی به زیر ساخت ‌های شهری: یک محله خوب باید دسترسی مناسبی به انواع امکانات همچون مترو، بی آر تی و … داشته باشد.
  • میزان استفاده از تکنولوژی روز: در محله های خوب تهران دسترسی به اینترنت و سایر فناوری ها بسیار مناسب است.
  • سطح سواد و تحصیلات مردم محله مسئله دیگری است که روی قیمت خانه و فرهنگ آن محله تاثیر گذار است.
  • امنیت منطقه و فرهنگ ساکنین آن: بهتر است محله ای را انتخاب کنید که در آن آمار جرم و جنایت پایین است و از امنیت بالایی برخوردار می باشد.
  • سطح امکانات محله شامل امکانات آموزشی، درمانی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی و… باید در حد مناسبی باشد.

محله های خوب تهران

محله های خوب

با کمی تحقیق می توانید بهترین محله برای زندگی را در شهر تهران پیدا کنید. محله های خوب تهران  اغلب در قسمت شمالی این شهر واقع شده اند و آب و هوایی بسیار مناسب و دلنشین دارند. البته برای خرید یا اجاره ملک در منطقه یک باید به بودجه خود نیز توجه داشته باشید.

باید بدانید که خانه های این مناطق بسیار لوکس هستند و زندگی در این ساختمان های مدرن، تجربه یک زندگی لاکچری به شما می دهد. در ادامه به معرفی برخی از محله های خوب در شهر تهران می پردازیم:

منطقه یک تهران

منطقه یک تهران در شمالی ترین قسمت این شهر قرار گرفته است. این منطقه به علت موقعیت جغرافیایی ای که دارد جزء مناطق مرفه نشین محسوب می شود. اغلب هزینه زندگی در این منطقه نسبت به سایر مناطق متفاوت است.

آلودگی هوا در منطقه یک بسیار کم است و این مسئله به علت دور بودن از کارخانه ها و کارگاه ها می باشد. این منطقه شامل 26 محله از تهران است که از جمله معروف ترین این محله ها می توان به ولنجک، دربند، فرشته، تجریش، الهیه، زعفرانیه، کامرانیه، قیطریه، دارآباد، نیاوران، سوهانک، اندرزگو، جمشیدیه و … اشاره کرد.

خانه های موجود در این منطقه اکثرا نوساز هستند و این مسئله نیز روی قیمت آن ها تاثیر می گذارد. به همین علت، این منطقه جز مناطق اعیان نشین محسوب می شود. منطقه یک یکی از امن ترین مناطق تهران است که قشر مرفه و تحصیل کرده را در خود جای داده و کمترین میزان جرایم را از آن خود کرده است.

محله های خوب تهران

ولنجک

در ادامه شناخت محله های خوب تهران، ما به بررسی آپارتمان در ولنجک، محله ای مرفه نشین در منطقه یک تهران می پردازیم. ولنجک محله ای لوکس در شهر تهران است و به عنوان بام تهران شناخته می شود.

این محله آب و هوای بسیار خوبی دارد؛ به طوری که شاه عباس اول صفوی به خاطر آب و هوای مناسب این محله به آن جا زیاد رفت و آمد می کرد. از نظر امکانات رفاهی، فرهنگی و تفریحی نیز این محله بسیار مناسب است. از جمله امکانات آن می توان به بام تهران، تله کابین توچال، دانشگاه شهید بهشتی و … اشاره کرد.

قیمت خانه در این محله به علت آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیایی آن متفاوت است.

شمیرانات

محله دیگری که در منطقه یک شهر تهران واقع شده است، محله شمیرانات است. این محله در شمالی ترین قسمت شهر تهران قرار دارد و دارای اب و هوایی خوب برای زندگی است.

ویلا های لوکس و مدرن در این محله بسیار زیاد است و همین مسئله موجب شده تا تقاضای خانه برای خرید، رهن و اجاره به شدت در این محله بالا باشد. اگر قصد خرید یا اجاره خانه یا ویلا در شمیرانات را داشته باشید، باید بدانید این محله نسبت به سایر محلات تهران از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار است.

این منطقه از نظر آب و هوایی، بسیار خوش آب و هوا محسوب می شود. از زمان های قدیم نیز شاهان ایرانی از جمله ناصر الدین شاه در این محله به گشت و گذار می پرداختند. همچنین امکانات رفاهی و تفریحی زیادی نیز در این محله وجود دارد که از جمله آن می توان به بام های متعدد، کاخ سعد آباد، مراکز خرید بزرگ و … اشاره کرد.

جمع بندی

همان طور که گفته شد برای این که بتوانید در شهر تهران خانه ای بخرید یا اجاره کنید، باید محله های خوب تهران را بشناسید. در این مطلب سعی کردیم محله های شمالی شهر تهران را به شما معرفی کنیم و آن ها را از لحاظ آب و هوایی، امکانات تفریحی و رفاهی و… بررسی کنیم.

همچنین برای شما ویژگی های یک محله خوب همچون زیبایی بصری، تراکم جمعیت، امنیت منطقه، سطح تحصیلات ساکنین و موارد دیگر را نام بردیم.س

شما می توانید برای خرید، رهن و اجاره خانه در محلات تهران از کارشناسان ما مشاوره بگیرید و یا به صورت حضوری به املاک مدرن فرشته مراجعه کنید.

سوالات متداول

  • امن ترین منطقه تهران برای زندگی کدام مناطق است؟

امن ترین مناطق تهران، به خصوص از لحاظ اجتماعی، مناطق یک، دو و پنج می باشند که شامل محله های فرمانیه، سعادت آباد، پونک و کامرانیه هستند.

  • لاکچری ترین منطقه تهران کجاست؟

منطقه یک تهران، به علت وجود برج های مجلل و لوکس، خیابان های مدرن و وجود ساکنینی از قشر مرفه، لوکس ترین منطقه تهران محسوب می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه