نکات مهم برای فروش خانه

اگر تصمیم به فروش خانه دارید و نمی‌دانید برای فروش بهتر چه باید کرد، حتماً این مطلب را بخوانید. با رعایت چند راه‌کار ساده می‌توانید معامله خوبی انجام دهید.

– اولین قدم برای فروش راحت، قیمت‌گذاری واقع‌بینانه است. خریدار احتمالی، قبل از شما وارد بازار خرید و فروش خانه شده‌ و ملک شما اولین خانه‌ای نیست که می‌بیند. پس موقع بازدید، امکانات خانه و قیمت شما را مقایسه می‌کند. در مورد قیمت‌ خانه‌های اطراف خوب تحقیق کنید تا نه با گذاشتن یک قیمت پایین ضرر کنید و نه با یک قیمت بالا مشتری‌ها را از دست بدهید.

همه خانه نوساز را برای حس تمیزی و نو بودنش دوست دارند، پس اگر می‌خواهید فروش راحتی داشته باشید، باید این حس را در خریدار ایجاد کنید. دیوارها را رنگ کنید، پنجره‌ها، کفپوش‌ها و کمدها را تمیز کنید.

بازسازی کامل خانه ریسک دارد؛ ممکن است سلیقه شما با سلیقه خریدار فرق داشته باشد. اما یک حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه مطابق روز تأثیر مثبتی می‌گذارد. به هر حال سلیقه شخصیتان را اعمال نکنید؛ مثل انتخاب کاغذ دیواری بارنگ و طرح‌های خاص.

این قبیل کارها در بالا بردن قیمت و فروش سریع‌تر کمک زیادی نمی‌کند. سعی کنید خانه را خلوت کنید تا فضای خانه بهتر دیده شود. مخصوصاً آشپزخانه را خلوت کنید تا دلباز به نظر برسد. اگر خانه حیاط دارد حتماً حیاط و باغچه را تمیز کنید.

نقاط قوت خانه را بیشتر نشان دهید. مثلا اگر خانه نورگیر است و یا منظره خوبی دارد پرده‌ها را کنار بزنید تا مشخص شود. به بو و دمای خانه توجه کنید. اگر خانه بوی نامطبوعی داشته و تهویه مناسبی نداشته باشد چه کسی ممکن است از خانه شما خوشش بیاید؟ اگر در فصل گرما هستید، حتماً سیستم سرمایش خود را روشن کنید تا خریداران احتمالی بفهمند در گرما دچار مشکل نمی‌شوند.

درست است که رفت و آمدها و بازدیدها ممکن است برنامه‌های شما را بهم بزند. اما باید برای فروش سریع از خودتان انعطاف نشان دهید. اگر انتظار داشته باشید خریداران زمانی که شما می‌توانید برای بازدید بیایند به راحتی مشتری برای خانه پیدا نمی‌شود.

با اعتماد به بنگاه های مشاوره بی رقیب و معتبر مثل املاک مدرن که عکاس تخصصی برای بازخورد بهتر در تبلیغات و پرزنت دارند شما با کمترین دردسر ملکتان را به فروش میرسانید.

همیشه کار کرد یک تا نهایت دو بنگاه املاک حرفه ای روی ملکتان برای شما بازدهی بهتری خواهد داشت با سر زبان افتادن ملک فروش آن به تعویق میفتد و خریداران با استناد به این که همه این ملک را میشانسند یا معرفی میکنند و یا زمان طولانی در بازار است حتی از بازدید آن نیز سر باز میزنند.

امیدواریم مطلب فوق برایتان مفید بوده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه