چطور میشه به مشاور املاک اعتماد کرد

آیا راهی وجود داره که بشه مشاورین املاک دلسوز رو از بقیه مشاورین جدا کرد ؟

آیا مشاور املاک به معنای واقعی تو کشور ما وجود داره ؟

پاسخ به این دو پرسش نیاز به بررسی تاریخچه شغل بنگاه داری املاک در ایران را دارد ولی از آنجایی که این بحث نیاز به زمان و محتوای مناسب دارد ، به طور خیلی خلاصه میگویم بله هم مشاور املاک به معنای واقعی در ایران داریم و هم مشاور دلسوز .

مشاوره املاک در کشورهای اروپایی و امریکایی شکل و رنگ دیگری دارد. آمیخته با تکنیک های علمی و روانشناسی روز.

در ایران اما این کسب و کار علارقم رونق نسبتا خوبی که از گذشته داشته ، اما هنوز آنچنان موازین علمی و روانی در آن تاثیر نگذاشته و هنوز هم بسیاری از مشاورین املاک به روش های سنتی پایبند هستند و از فنون جدید بازاریابی و فروش آشنایی ندارند.

برگردیم به اصل مطلب :

با تجربه ای که دارم میخواهم خیلی کوتاه و تنها با معرفی ۵ روش مهم ، شما را در انتخاب آژانس املاک مناسب و مشاور املاک دلسوز راهنمایی کنم.

روش اول ، مشاور املاک دلسوز دانش بالایی دارد : 

همان طور که اشاره کردم دنیای امروز ما مملو از علوم و فنون مختلف است که آشنایی ضمنی با هر کدام از آن بسیاری از مشکلات را برطرف میکند و اصطلاحا کار راه انداز است. یک مشاور املاک دلسوز هم از روش های فروش ملک و هم از روش های خرید ملک کاملا آشنایی دارد . شناخت کاملی از وضعیت بازار و منطقه اطراف خود دارد . با اصول و فنون مذاکره دو سر برد آشاست و توانایی تحلیل  وضعیت بازار در زمان حال و آینده دارد.

اگر میخواهید از این روش برای شناخت مشاور خوب استفاده کنید می توانید با طرح یک پرسش به این نتیجه برسید :

به نظر شما وضعیت بازار املاک در ۲ سال آینده به چه سمتی خواهد رفت ؟

با دقت به پاسخ های مشاور توجه کنید . به شما قول میدهم فن بیان و کلماتی که از زبان وی خارج می شود بازگوی تمام ابهامات شماست.

روش دوم ، مشاور املاک دلسوز سبد فایل دارد :

یکی از معیارهای مشاور توانا و دلسوز این است که با ارتباطات قوی می تواند سبدی از فایل های ملکی مختلف به خریداران ارائه نماید و تنها به معرفی یک یا دو ملک به شما بسنده نمی کند .

روش سوم ، مشاور املاک دلسوز برایتان وقت می گذارد :

اگر تا حالا به دفاتر املاک مراجعه کرده باشید به این نکته پی بردید که بسیاری از مشاورین املاک با عجله بسیار در حال معرفی فایل های ملکی به مشتریانشان هستند. یک مشاور دلسوز برای تک تک مشتریانش ارزش قائل بوده و برای آن ها زمان می گذارد . اگر با مشاوری عجول برخورد کردید حتما از تصمیم خود منصرف شوید.

روش چهارم ، مشاور املاک دلسوز بابت تلاشش کمیسیون میگرد :

همان طور که می دانید

نا برده رنج، گنج میسر نمی شود      مزد آن گرفت جان برادر ، که کار کرد

هر کس بر اساس تلاش و کوشش می تواند از طرف مقابل تقاضای مزد کند . بدون شک مشاوری که برای مشتری وقت گذاشته و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نکرده است مستحق دریافت کمیسیون خوب نیز هست.

روش پنجم ، مشاور املاک دلسوز از پشتوانه تیم فنی برخوردار است : 

در دفاتر املاک مدرن کشور ، شیوه بازاریابی ملک رو به پیشرفت است و دفاتر بسیاری تکنیک های جدید را اجرایی کرده اند . یکی ازین تکنیک های ایجاد دپارتمان های تخصصی فروش و اجاره به صورت مجزاست . حضور افراد متخصص در حوزه های بازاریابی ، مهندسین ساختمان و حتی وکلای حقوقی در این نوع از دفاتر املاک موجب کاهش ریسک معاملات مشا خواهد شد . اگر برای خرید ملک به دفتر املاکی مراجعه کردید حتما به این نکته توجه کنید که این نوع از دفاتر می توانند کمک بسیاری به تصمیم گیری شما در خرید ملک مناسب داشته باشد .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه