خرید و فروش ملک در منطقه یک تهران

یافتن یک مشاور املاک معتبر برای خرید ملک در منطقه یک، برای افرادی که سرمایه قابل توجهی دارند، امری مهم است. به طور کلی، خرید و فروش ملک در منطقه یک و سرمایه گذاری در آن، امری بسیار حساس می باشد. انجام یک معامله قابل اعتماد و خرید ملکی مناسب، اهمیت بالایی دارد.

تهران شهر بزرگی بوده و هر منطقه آن، دارای ویژگی های مجزایی می باشد. از این رو بهره مندی از مشاوره های یک متخصص، الزامی است. املاک منطقه یک تهران، از جمله بهترین و گران ترین مناطق تهران به شمار می روند. خرید ملک در منطقه یک می تواند یک سرمایه گذاری منطقی باشد.

خرید در این منطقه، نیازمند سرمایه قابل توجه و مهارت های اقتصادی و املاکی است. برای حفظ و افزایش سرمایه و همچنین اطمینان از قانونی بودن معامله، مراجعه به یک مرکز معتبر برای انعقاد قرارداد ضروری می باشد.

خرید ملک در منطقه یک

معرفی منطقه یک تهران جهت خرید خانه

منطقه ۱ شهرداری تهران تقریباً ۶۴ کیلومتر مربع مساحت دارد و مختصات جغرافیایی آن از شمال به ارتفاعات دامنه‌های کوه‌های البرز، ازسمت جنوب به بزرگراه شهید چمران، از غرب به قلمرو درکه و نهایتاً از شرق به انتهای بزرگراه ارتش محدود می‌شود. از نظر طراحی و بافت، این منطقه نوعی باغشهر به شمار می‌آید و دارای بافتی عمدتا قدیمی است. ساخت و سازهای جدید در منطقه یک تهران صورت گرفته و در حال حاضر ساختمان‌ها و برج‌های بلند مرتبه زیادی در این منطقه وجود دارد.

وسعت متراژهای خانه در منطقه یک تهران بسیار زیاد است و در‌ واقع می‌توان گفت یکی از گران‌ترین مناطق خرید خانه در منطقه ۱ تهران می‌باشد. در سال‌های اخیر ساخت و سازهای زیادی در این منطقه صورت گرفته است و قابل ذکر است که اغلب ملک‌ها از امکانات بسیار خوبی به نسبت قیمت‌شان برخوردار می‌باشند.  اگر به فکر یک سرمایه گذاری خوب هستید، خرید خانه در منطقه ۱ تهران یک گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

جاده‌های دسترسی به منطقه یک تهران  برای تسهیل تردد بین شهری توسعه و ترمیم شده است. همچنین خدمات فرهنگی، رفاهی و ورزشی برای تأمین نیازهای ساکنین این منطقه با امکانات بسیار بالایی در تعبیه شده است.

برخی خیابان‌های این منطقه به دلیل بافت قدیمی آن  باریک است به طوری که امکان تردد برای بسیاری از اتومبیل‌ها وجود ندارد. این امر مستلزم مدیریت شهرداری و قوانین راه سازی است. تعبیه خطوط مترو در این منطقه باعث بهبود ترافیک شهری و سهولت جابجایی ساکنین این منطقه به سایر مناطق تهران شده است.

منطقه یک تهران کجاست؟

منطقه یک تهران در شمال این شهر واقع شده است. شمال این منطقه را رشته کوه البرز احاطه کرده و از غرب به رودخانه درکه منتهی می شود. در بخش جنوبی نیز بزرگراه شهید چمران و بزرگراه آیت الله صدر قرار گرفته اند.

از سمت شرق این منطقه می توان به جاده لشکر و پارک جنگلی کوچک رسید. اگر که قصد خرید ملک در منطقه یک را دارید، باید به شما بگوییم که مجاورت با کوهستان، باعث شده تا آب و هوای منطقه یک نسبت به سایر نقاط تهران، خنک تر و سردتر باشد. مراکز خرید مهم این منطقه عبارتند از:

قائم، ارگ، الماس ایران، الهیه، تندیس، پالادیوم، جم سنتر و روشا. برخی از این مراکز، دارای فروشگاه های برندهای معروف خارجی و داخلی هستند.

راهنمایی خرید خانه در منطقه ۱ تهران

اگر قصد خرید خانه در منطقه ۱ تهران را دارید ، باید از شرایط محلی آن آگاه باشید. به دلیل افزایش ساخت و ساز آپارتمان‌های شیک و لوکس در این منطقه ، عده ای به سود کلان و چشمگیری دست یافته اند.

پرفروش‌ترین متراژ‌ها مربوط به مربوط به آپارتمان‌هایی با متراژ در حدود ۸۵ متر مربع است. این یک واقعیت است که توانایی خرید خانه در منطقه ۱ تهران با متراژهای بالا نیاز به یک سرمایه کلان دارد. اما با ساخته شدن واحدهای آپارتمانی در متراژهای کم ، قدرت خرید در این منطقه برای افراد فراهم می‌گردد. طبق آماری که در ماه‌های گذشته تخمین زده شده است، تعداد معاملات خرید خانه در منطقه ۱ تهران  برای خانه‌های با متراژهای بالای ۸۵ متر مربع ، حدود ۶۰۰۰ معامله در شش ماه گذشته و برای آپارتمان‌‌هایی زیر ۸۵  متر مربع در حدود ۵۰۰ بوده است.

مهم‌ترین نکته قابل عرض در رابطه با این منطقه این است که روز به روز قیمت خانه در این مناطق با شدت زیادی روبه افزایش است. به طور کلی در این منطقه ، سود آپارتمان‌های بالای ۱۵۰ متر حدود ۶۰ درصد است. معاملات خرید ملک‌های بزرگ تقریباً ۳۸٪ است. کم‌ترین میانگین ۵ سال اخیر مربوط به خرید آپارتمان زیر ۸۵ متر است.

امکانات منطقه یک

اوین، ولنجک، ازگل، جماران، تجریش، زرگنده، سوهنک، قیطریه، نیاوران و دزاشیب از جمله محله های قدیمی و شناخته شده منطقه یک به شمار می روند. زیرساخت های مناسب شهری این محله ها، باعث شده تا در شمار مناطق مناسب برای زندگی و فصل تابستان قرار گیرند.

قیمت هر متر مربع زمین در این منطقه، از 10 تا 30 میلیون تومان متغیر است. سرعت ساخت و ساز در این محله ها بسیار بالا می باشد. به همین دلیل اماکن تفریحی، مراکز خرید و خطوط مترو گسترده ای در آن توسعه یافته اند. از این رو افراد زیادی قصد خرید ملک در منطقه یک تهران را دارند.

افزایش روز افزون مراکز خرید در محله نخبگان شهر، باعث شده تا کافه ها و مغازه های زیادی در این منطقه ایجاد شوند. بخشی از ساختار شهری این منطقه هنوز قدیمی بوده و گاهی تردد زیاد خودروها در خیابان های باریک مشکل خواهد شد.

خطوط مترو در این منطقه به خوبی توسعه یافته اند. این امر حمل و نقل شهری در منطقه یک تهران را بهبود بخشیده است. در حال حاضر ایستگاه های مترو قابل دسترس، عبارتند از: تجریش، صدر، قائم، نوبنیاد و قیطریه.

خرید ملک در منطقه یک

فرهنگ و آداب و رسوم مردم

منطقه یک تهران، دو بافت قدیمی و جدید دارد. تفاوت این دو بخش، به دلیل ساختار ساختمان های موجود است. به همین دلیل بین ساکنین نیز تفاوت سطح اجتماعی و اقتصادی وجود دارد. از این رو، دو نوع فرهنگ کلی در این منطقه قالب شده اند.

ساکنین قدیمی تر این منطقه، فرهنگی سنتی و نزدیک به گذشته تهران و اصالت این شهر دارند. علاوه بر این، مردم بسیاری از سراسر ایران به تهران سفر می کنند. اغلب آنها با خرید ملک در منطقه یک، در ساختمان های نوساز ساکن می شوند. این خود نشان دهنده سطح بالای اقتصادی و اجتماعی آنها است.

گوناگونی قومیت های این محله، باعث شده تا فرهنگ های متنوعی در آن پدید بیایند.

دسترسی به مراکز درمانی و خدماتی

در منطقه یک تهران، خدمات درمانی و پزشکی مناسبی برای ساکنین ایجاد شده اند. برای خرید ملک در منطقه یک بهتر است بیشتر با امکانات آن آشنا شوید. بیمارستان های مهمی در این منطقه وجود دارند که عبارتند از:

بیمارستان قلب کامران، ریوی مسیح دانشوری، بیمارستان شهدای تجریش، محک و بیمارستان روان پزشکی رضایی.

به علاوه، بیمارستان خصوصی باهنر نیز در همین منطقه قرار گرفته است. علاوه بر بیمارستان ها، کلینیک های بسیاری در این منطقه به صورت 24 ساعته آماده خدمات رسانی به ساکنین هستند. اکثر این کلینیک ها و بیمارستان ها، با شرکت های معروف بیمه قرارداد دارند.

خرید ملک در منطقه یک

شرایط خرید ملک در منطقه یک

قبل از خرید خانه در هر منطقه، باید شرایط محلی و حقوقی آن منطقه را بشناسید. امکانات قرار گرفته در منطقه یک تهران، باعث افزایش قیمت ملک در آن شده اند. از این رو اولین شرط خرید ملک در منطقه یک، داشتن بودجه قابل توجه و کافی است.

البته بافت ساختمانی این منطقه به دو دسته قدیمی و جدید تقسیم می شود. سازه های قدیمی، معمولا در اختیار ساکنین پیشین این منطقه هستند. امکانات پایین و ساختار کهنه آنها، باعث شده تا قیمت پایین تری داشته باشند.

بافت نوساز، شامل آپارتمان های شیک و گران قیمت، با امکانات رفاهی فوق العاده می شود. البته قیمت آنها نیز به طبع گران تر است. وجود دو بافت ساختاری مختلف، باعث ایجاد دو فرهنگ متفاوت در این منطقه شده که پیشتر به آن اشاره کردیم.

شرط دوم خرید ملک در این منطقه، همخوانی سطح اجتماعی و اقتصادی شما با اهالی محله مورد نظر است. این شرط بیشتر مربوط به رفاه خود شما بوده و به ارتباط راحت تر با ساکنین کمک می کند. همچنین به نسبت سطح اقتصادی هر دو بافت، رنج قیمت خدمات مغازه ها و مراکز خرید نیز متفاوت است.

خرید ملک قدیمی یا آپارتمانی

خرید ملک در منطقه یک، چه آپارتمانی و چه قدیمی، کاملا بستگی به خواست و بودجه شما دارد. برای انتخاب راحت تر، موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • مقایسه بودجه مورد نظر با املاک منطقه
 • تعیین امکانات مورد نظر و انتظارات
 • علاقه مندی به خانه های آپارتمانی یا ویلایی سنتی
 • تعداد اعضای خانواده
 • موقتی مکانی منزل و نزدیکی به مراکز خرید و مترو
 • سطح اجتماعی و اقتصادی مورد نظر

در نهایت لازم به ذکر است که خانه های آپارتمانی، از امکانات رفاهی متعدد و گسترده تری برخوردار هستند. برخی از این امکانات عبارتند از:

آسانسور، نگهبان، استخر، باشگاه داخلی، واحدهای نوساز، مقاومت سازه، به کار رفتن متریال های ساختمانی باکیفیت و جدید.

خرید ملک در منطقه یک

خرید خانه در بهترین و خوش آب و هواترین منطقه تهران

یکی از بهترین نقاط شهر تهران که همیشه آب و هوای بسیار خوبی دارد، و زندگی شادی را در آن تجربه خواهید کرد، منطقه یک تهران است. البته خرید ملک در منطقه یک تهران به این آسانی‌ها هم نیست و پیدا کردن خانه‌ای که از همه جهات مناسب شما باشد هم کار سختی است. این روزها بسیاری از ملک‌های این منطقه تازه‌ساز و کاملا لوکس هستند، و امکانات بی‌نظیری هم برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین نمای شهر تهران در این منطقه به وضوح قابل مشاهده است.

البته تمامی ساختمان‌های این منطقه فول امکانات نیستند، و برخی از آن‌ها به صورت معمولی ساخته شده‌اند. اگر به دنبال خرید ملک در منطقه یک تهران هستید، و قصد دارید با این منطقه اعیانی کاملا آشنا شوید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید، تا شما را راهنمایی کنیم.

آشنایی با منطقه یک تهران

منطقه یک تهران از گذشته تا به امروز به عنوان محله‌ای لوکس و اعیانی در تهران شناخته می‌شود. هر بار که سخن از زندگی در این منطقه زده شود، قطعا تصور فرد به سمت خانه‌های گران قیمت و اتومبیل‌های آخرین مدل خواهد رفت. خرید ملک در منطقه یک تهران به نسبت سایر نقاط این شهر نیاز به هزینه بالایی دارد، که البته در مقابل این هزینه، امکانات بسیار زیادی به خریدار ارائه خواهد شد.

منطقه یک بیشتر به دلیل آب و هوای بسیار تمیز شناخته می‌شود، و گاهی اوقات از آن با بالاشهر تهران نام برده می‌شود. این منطقه که در شمال و شمال شرقی تهران قرار گرفته است، بخش عمده‌ای از آن دارای خانه‌ها و آسمان خراش‌های چندین طبقه است. منطقه یک از سمت جنوب به بزرگراه چمران دسترسی دارد، و از شمال به رشته کوه البرز وصل شده است. همچنین از سمت شرق در نزدیکی پارک جنگلی سوهانک و از سمت غرب به رودخانه کن دسترسی دارد.

منطقه یک حدود ۶۴ کیلومتر مربع وسعت دارد، و برای خرید ملک در منطقه یک تهران گزینه‌های بسیاری پیش روی شما خواهد بود. از ویژگی‌های این منطقه می‌توان به مراکز خرید زیاد، نمایندگی‌هایی از برندهای جهانی، بافت شهری زیبا و باغ مانند، زیارتگاه‌های بسیار، ساختمان‌های مدرن و مقاوم در برابر زلزله، مکان‌های تفریحی کوهستانی مانند دربند و درکه و توچال، سفارت‌خانه‌های مختلف و پارک و بوستان‌های زیاد اشاره کرد.

همین امکانات باعث زندگی راحت‌تر شما خواهند شد، و آسایش بیشتری به همراه خواهند آورد. خرید ملک در منطقه یک تهران با اینکه هزینه بسیاری زیادی دارد، اما زندگی در این منطقه دسترسی به امکانات خوبی را فراهم خواهد کرد. در ادامه با برخی از امکانات این منطقه بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی امکانات درمانی و بیمارستان‌های منطقه ۱

یکی دیگر از مزایای خرید ملک در منطقه یک تهران برخورداری از امکانات درمانی بسیار خوب در بیمارستان‌های مجهز این منطقه است. از بیمارستان‌های منطقه یک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان آرمان
 • بیمارستان ایرانمهر
 • بیمارستان دی
 • بیمارستان رامتین
 • بیمارستان اعصاب و روان رضایی
 • بیمارستان نیکان
 • بیمارستان فرمانیه
 • درمانگاه ولنجک
 • درمانگاه قیطریه
 • و بسیاری مراکز درمانی دیگر

مراکز تفریح و سرگرمی منطقه یک تهران

از مراکز تفریحی و سینماهای منطقه یک تهران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سینما ارگ تجریش
 • سینما آستارا
 • سینما جوان
 • سینما دزاشیب
 • موزه سینمای ایران
 • مرکز خرید جم سنتر
 • مرکز خرید الماس ایران
 • مرکز خرید توچال
 • مرکز خرید پالادیوم
 • مرکز تجاری الهیه
 • مرکز تجاری تندیس
 • پارک قیطریه
 • پارک جمشیدیه
 • پارک نیاوران
 • کاخ نیاوران
 • کاخ سعدآباد
 • باغ فردوس و بسیاری موارد دیگر

نحوه دسترسی به منطقه یک تهران

یکی دیگر از جنبه‌های مثبت خرید ملک در منطقه یک تهران راحتی دسترسی به این منطقه است. علاوه بر وجود بزرگراه‌ها و خیابان‌های تازه ساز، چندین ایستگاه مترو نیز در این منطقه وجود دارد. ایستگاه‌های مترو منطقه ۱ تهران عبارتند از:

 • ایستگاه مترو تجریش
 • ایستگاه مترو صدر
 • ایستگاه مترو قائم
 • ایستگاه مترو قیطریه
 • ایستگاه مترو نوبنیاد

بهترین محله‌های منطقه یک تهران برای خرید ملک

منطقه یک تهران دارای محله‌های محبوب زیادی است، که خانه‌های بسیار لوکس و تازه سازی در آن وجود دارد. این ساختمان‌ها همه از بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات ممکن ساخته شده‌اند، و امکانات بسیار خوبی خواهند داشت. در ادامه به معرفی بهترین محله‌هایی که برای خرید ملک در منطقه یک تهران همیشه مورد استقبال بیشتری واقع شده‌اند خواهیم پرداخت.

محله تجریش

یکی از محبوب‌ترین محله‌های منطقه یک تهران، محله تجریش است. این محله بافتی ترکیبی از خانه‌های سنتی و مدرن دارد، و به جرئت می‌توان گفت یکی از بهترین و با امنیت‌ترین محله‌های تهران است. در خرید ملک در منطقه یک تهران این محله را در گوشه‌ای از ذهن خود نگه دارید. تجریش یکی از مناطقی است که قدمت آن بیشتر از سایر نقاط تهران است، و در قدیم به آن طجرشت نیز گفته می‌شد.

یکی از نقاطی که شاید بسیاری از افراد با آن خاطره داشته باشند، بازار بزرگ تجریش است، که بسیار قدیمی است، و همچنان در حال فعالیت است. البته این منطقه به دلیل داشتن مراکز تفریح زیاد، یکی از شلوغ‌ترین نقاط تهران نیز هست.

محله ولنجک

یکی دیگر از محله‌هایی که خرید ملک در آن بسیار زیاد است، محله ولنجک است. بافت شهری این محله کاملا مدرن است، و امکانات بسیار خوبی برای زندگی شما فراهم خواهد کرد. در هنگام خرید ملک در منطقه یک تهران سعی کنید خانه‌های این محله را نیز بررسی کنید، تا بتوانید از زیبایی‌های طبیعی تهران بهره‌مند شوید. ولنجک در کوهپایه توچال قرار دارد، و از جنوب به بزرگراه پارک وی متصل شده است. همچنین از شرق به رودخانه ولنجک و از غرب به محله درکه دسترسی دارد.

محله قیطریه

خرید ملک در منطقه قیطریه طرفداران بسیار زیادی دارد. محله قیطریه نیز یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر تهران است، و جزء مرفه‌نشین‌ترین محله‌ها نیز به حساب می‌آید. علاوه بر دسترسی آسان از طریق بزرگراه‌های چمران و صدر، ایستگاه مترو قیطریه نیز در آن وجود دارد. قیطریه بسیار خوش آب و هوا است و به دلیل وجود باغ‌ها و پارک‌های زیادی که در آن وجود دارد، در هر ایام از سال که به آنجا بروید و از هوایی پاک بهره‌مند خواهید شد.

محله الهیه

یکی دیگر از محله‌های بسیار لوکس تهران، محله الهیه است. این محله که نام قدیمی آن خورآذین است، برای خرید ملک در منطقه یک تهران گزینه‌های زیادی برای معرفی خواهد داشت. همچنین بسیاری از خانه‌های موجود در این محله تازه ساخت هستند، و امکانات بسیار زیادی در این منطقه به چشم می‌خورد. از خیابان‌های بسیار معروف این محله می‌توان به خیابان فرشته، پارسا، تختی و جردن اشاره کرد.

اگر به دنبال زندگی در منطقه‌ای لوکس و اعیانی در تهران هستید، خرید ملک در منطقه یک تهران به خصوص محله الهیه و فرشته را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در محله الهیه باغ سفارت‌های زیادی وجود دارد، و اماکن تفریحی آن، زندگی بسیاری مفرحی را برای شما فراهم خواهند کرد.

محله نیاوران

اسم محله نیاوران را بسیاری از افراد شنیده‌اند، و دلیل اصلی آن وجود کاخ نیاوران در این محله است. لوکس بودن این محله بدون شک از اسمم آن پیدا است، و ساختمان‌های بسیاری زیادی برای اجاره و فروش در آن وجود دارند. نیاوران در گذشته منطقه‌ای پر از نی بوده، و نام خود را از همین نیزارها گرفته است. خرید ملک در منطقه یک تهران در نیاوران هزینه بسیار زیادی ندارد، و خانه‌های مختلفی برای هر میزان سرمایه‌ای می‌تواند به خریدار ارائه کند.

محله فرمانیه

یکی از با اصالت‌ترین و زیباترین محله‌های منطقه یک تهران، محله فرمانیه است. نام فرمانیه از محل زندگی خاندان فرمان‌فرمانیان گرفته شده، که در دوره قاجار در آن زندگی می‌کرده‌اند. البته اکنون بافت قدیمی آن تا حد بسیار زیادی از بین رفته است، بافت شهری مدرن جایگزین آن شده است. از معروف‌ترین نقاط این محله می‌توان به چهار راه فرمانیه اشاره کرد.

قیمت ملک در منطقه یک تهران

قیمت خرید ملک در منطقه یک تهران به دلیل لوکس بودن این منطقه تا حدودی نسبت به دیگر نقاط تهران بیشتر است. البته همانطور که گفته شد، این قیمت بالا بیشتر به دلیل وجود امکانات شهری زیاد، و ساختمان‌های تازه ساز و فول امکانات آن است. اگر قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در تهران را داشته باشید، این منطقه یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای شما است.

در ۵ سال اخیر، قیمت هر متر مربع ملک در این منطقه بیش از ۶ برابر شده است، و همچنان جای پیشرفت بیشتری دارد. به توجه به پروژه‌های در حال ساخت در این منطقه پیش بینی می‌شود که در چند سال آینده، قیمت ملک رشد بسیار خوبی در منطقه یک داشته باشد.

نکاتی که در هنگام خرید ملک در منطقه یک تهران باید دقت کنید

خرید خانه در هر کجای ایران که باشد، امری است که باید روی آن حسابی دقت کنید. جدا از بحث‌های حقوقی و هزینه‌های مورد نیاز برای خرید خانه، دقت به امکانات آن برای یافتن یک خانه بسیار لوکس ضروری است. همانطور که گفته شد، خرید ملک در منطقه یک تهران کار دشواری است، زیرا ممکن است یک خانه توسط مشاورین املاک بسیار لوکس معرفی شود، اما امکانات آن در حد یک خانه معمولی هم نباشد. در ادامه برخی از امکانات که برای زندگی با آسایش کاملا ضروری است به شما یادآوری می‌شود.

به ظاهر دقت زیادی داشته باشید

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در خرید ملک در منطقه یک تهران باید به آن توجه کنید، ظاهر خانه است. به هر حال پول زیادی برای خرید خانه باید پرداخت کنید، و علاوه بر امکانات آن، ظاهر هم نقش مهم خواهد داشت. سعی کنید یک خانه رویایی با نمایی بسیار لوکس انتخاب کنید، تا هربار که به نزدیکی محل سکونت خود می‌رسید، با نگاه به نمای بیرونی خانه، خستگی روز از تن شما بیرون برود.

از بررسی پنت هاوس‌های موجود غافل نشوید

بهترین مکانی که می‌توانید برای زندگی انتخاب کنید، پنت هاوس یک برج در منطقه یک تهران است. شاید برای شما تفاوتی نداشته باشد، و تصور کنید که بعد از مدتی این منظره برای شما عادی خواهد شد. اما از تماشای غروب تهران، و یا شب‌های شلوغ این شهر از بلندی یک برج بسیار دیدنی است. همچنین زندگی در پنت هاوس آرامش بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به متراژ استخر و نوع تصفیه آن دقت کنید

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در هنگام خرید ملک در منطقه یک تهران باید به آن دقت کنید، نوع استخر مجموعه است. تا جای ممکن سعی کنید که خانه مورد نظر شما، استخری جداگانه داشته باشد، و در صورتی که استخر عمومی است، از نوع تصفیه کننده آب آن مطلع شوید.

بسیاری از ساختمان‌های لوکس در تهران دارای چندین استخر هستند، و در بعضی از موارد، در هر طبقه استخر جداگانه وجود دارد. همچنین وجود جکوزی و سونا در کنار استخر نیز بسیار ضروری است، و اوقات مفرحی را برای شما خواهد ساخت.

وجود سالن‌های تفریح و سرگرمی

یکی دیگر از امکاناتی که برای خانه‌های لوکس بسیار ضروری است، وجود سالن‌های تفریح و ورزشی است. بسیاری از آپارتمان‌های تازه ساز و لوکس در تهران دارای گیم سنتر، باشگاه بدنسازی مجهز، سالن فوتبال و غیره هستند. شاید تصور کنید که ممکن است حتی یکبار هم از این امکانات استفاده نکنید، اما وجود چنین امکاناتی باعث خواهند شد تا هیچگاه بیکار نباشید، و همیشه به تفریح و ورزش بپردازید.

لابی و سالن اجتماعات را خوب بررسی کنید

داشتن لابی و سالن اجتماعت بسیار لوکس، یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید ملک در منطقه یک تهران باید به آن دقت کنید. همچنین در صورتی که ملکی که در نظر دارید، در یک برج است، درباره بالکن‌های عمومی آن نیز سوال کنید. بسیاری از ساختمان‌ها دارای بالکن عمومی در مرتفع‌ترین نقطه برج هستند، تا بتوان از منظره‌ای دیدنی لذت برد. همچنین در برخی از این بالکن‌ها روف گاردن‌های بسیار جذابی وجود دارند، که سپری کردن اوقات فراغت در این محیط باعث آرامش بیشتر شما خواهند شد.

زندگی لوکس با خرید ملک در منطقه یک تهران

خرید ملک در منطقه یک تهران با وجود هزینه بسیار زیادی که دارد، مزایای مختلفی را به همراه خواهد داشت، که از اصلی‌ترین آن می‌توان به برخورداری از امکانات بی‌نظیر زندگی اشاره کرد. البته هزینه‌های خرید ملک در این منطقه به نسبت سایر مناطق تهران آنچنان هم که باید زیاد نیست، و همین امر باعث خواهد شد تا از خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری بسیار سود آور بتوان نام برد.

جمع بندی

توجه داشته باشید که بعد از شناخت منطقه یک، حتما شرایط فرهنگی، امکانات و دسترسی های آن را که پیش تر توضیح دادیم در نظر بگیرید. اگر که به این منطقه علاقه مندید و می خواهید تصمیم بهتری برای خرید ملک در منطقه یک بگیرید، املاک مدرن فرشته در کنار شما خواهد بود.

آژانس ما تجربه بسیاری در زمینه خرید و فروش ملک در تهران داشته و تخصص بالایی در این زمینه دارد. با ما، از سرمایه گذاری خود مطمئن شوید.

سوالات متداول

 • در منطقه یک، خرید خانه ی ویلایی بهتر است یا آپارتمان؟

آپارتمان ها امکانات بیشتری نسبت به ویلا ها دارند. مثل نگهبان، آسانسور و … اما خانه های ویلایی از آرامش نسبی بیشتری برخوردارند.

 • منطقه یک چه بیمارستان ها و مراکز درمانی ای دارد؟

منطقه یک بیمارستان های بسیاری دارد که از جمله آن می توان به: بیمارستان های مسیح دانشوری، بیمارستان شهدای تجریش، محک و بیمارستان روان پزشکی رضایی اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مقایسه املاک

مقایسه