12 دلیل برای اجاره ملک در تهران

12 دلیل برای اجاره ملک در منطقه یک

بعد از شنیدن نام منطقه یک تهران ذهنیت همه به سمت خانه های مجلل و زندگی مرفه می رود البته این دیدگاه کاملا درست است. منطقه 1 تهران به دلیل داشتن آب و هوای مساعد، باغ های فراوان مورد توجه بسیاری از مردم از گذشته تا به امروز بوده است. ویژگی های بسیار مهم سیاسی و اجتماعی مانند سفارتخانه، کاخ و موزه های تاریخی اهمیت این منطقه را دو چندان کرده است.

12 دلیل برای اجاره ملک در تهران

اکثر محله های این منطقه دارای ویژگی های مسکونی یکسانی هستند. اگر قصد خرید یا اجاره ملک در منطقه یک تهران را دارید، می توانید با مطالعه مقاله فوق با ویژگی های این منطقه آشنا شوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

 

12 دلیل برای اجاره ملک در تهران

 

دسترسی به خدمات درمانی

امکانات بهداشتی و درمانی مناسب در منطقه یک تهران برای ساکنین منطقه موجود است. از مهمترین بیمارستان های فعال در این منطقه می توان به بیمارستان قلب جماران، بیمارستان محک، مسیح دانشوری، بیمارستان شهید تجریش، بیمارستان برای بیماران ریوی و بیمارستان روانپزشکی رضایی اشاره کرد.

علاوه بر این، بیمارستان خصوصی باهنر برای سالمندان ساکن در این منطقه شناخته شده است. علاوه بر بیمارستان ها در آن منطقه، کلینیک ها و درمانگاه های زیادی وجود دارد که به صورت شبانه روزی به ساکنان آن منطقه خدمات رسانی می کنند و اکثر این کلینیک ها و درمانگاه ها با شرکت های بیمه معتبر قرارداد دارند.

برای مشاهده قیمت آپارتمان در ولنجک کلیک کنید.

رفاه بیشتر

آپارتمان ها و ویلاهای منطقه یک تهران همگی شیک و نوساز طراحی شده اند و از تمامی امکانات در آن ها استفاده شده است تا ساکنین بتوانند با آسایش بیشتری زندگی کنند. در برخی از خانه های مسکونی می توان شرایط راحتی مانند استخر، سونا و جکوزی را مشاهده کرد که دلیلی برای راحتی بیشتر کامل ساکنین ساختمان است. بیشتر ویلاهای این منطقه متراژ بالایی دارند و به همین دلیل می توان از تجهیزات زیادی برای آسایش و رفاه در آن ها استفاده کرد.

12 دلیل برای اجاره ملک در منطقه یک

همسایه های آرام

در دنیای امروز که همه خانه ها آپارتمان های چند طبقه هستند و تعداد خانواده ها در هر خیابان و محله زیاد شده است، داشتن یک همسایه خوب نعمت بزرگی است. چون ما با افرادی زندگی می کنیم که هر روز می بینیم و با هم هستیم. و ما قطعاً دوست داریم در آن مکان آرامش داشته باشیم و با همه همسایگان روابط خوب و صمیمی داشته باشیم.

قیمت ویلا در زعفرانیه همراه با فایل های جدید

از ویژگی های همسایه خوب می توان به امانتداری، منظم بودن، احترام به حریم خصوصی دیگران، ارتباط با سایر همسایگان و پرهیز از غیبت و شایعه پراکنی اشاره کرد. ساکنین این منطقه با آداب و شرایط همسایداری آشنا بوده و محیط خوب و صمیمی با یکدیگر دارند.

امنیت بالا

این منطقه از هر نظر امنیت تضمین شده و آرامی دارد و ساکنان زندگی خود را با آرامش می گذرانند. کلانتری ها و مراکز نظامی و انتظامی همیشه با هر نوع ناآرامی در این منطقه برخورد می کنند و حتی در بسیاری از موارد خود مردم مستقیماً دخالت کرده  و در امنیت محل مشارکت می کنند تا همواره  زندگی و کسب و کار مردم به روال عادی باشد.

فرهنگ آپارتمانی بالا

با توجه به ارزش ها و باورهایی که در یک منطقه حاکم است، ساکنان آنجا نیز به این ارزش ها پایبند بوده و در زندگی آپارتمان نشینی از آن ها بهره مند می شوند. به همان اندازه که فرهنگ آپارتمان نشینی در یک مجتمع حاکم باشد، ساکنان آنجا از آرامش بیشتری برخوردار می شوند. ساکنین این منطقه از تهران اکثرا از افراد مرفح جامعه بوده و با فرهنگ آپارتمان نشینی کاملا آشنا هستند.

فایل های جدید آپارتمان در فرشته همراه با قیمت روز

آب و هوای عالی

منطقه 1 تهران یکی از بهترین مناطق تهران از نظر آب و هوا هست. محله های زیادی در این منطقه وجود دارد که هم از نظر شرایط آب و هوایی و هم از نظر دنج و خلوت از بهترین مناطق تهران محسوب می شوند. خلوت بودن این منطقه و وجود فضای سبز زیاد در آن از عوامل اصلی خوش آب و هوای آن است.

12 دلیل برای اجاره ملک در منطقه یک

کوچه های پهناور و بزرگ

وقتی برای خرید خانه وارد محله ای می شوید، قطعاً خیابان اصلی، خیابان های فرعی، تابلوهای خیابان ها و بن بست های مسیر را بررسی می کنید. اگر روزانه با ماشین شخصی خود در رفت و آمد هستید، باید به عرض خیابان و کوچه ها توجه بیشتری داشته باشید. زیرا انتخاب مکان هایی با خیابان های باریک و بن بست یا خیابان های یک طرفه، رسیدن سریع و آسان به خانه را برای شما دشوار می کند و ممکن است مجبور شوید برای رسیدن به منزل خود مسیرهای فرعی زیادی را طی کنید. وجود خیابان های عریض و شیک در این منطقه علاوه بر تردد آسان مشکلاتی چون سروصدا و ترافیک را نیز نخواهید داشت.

داشتن پارکینگ

یکی از مهمترین مسائل مربوط به آپارتمان نشینی وجود پارکینگ در ساختمان است. اکثرا ساختمان های این منطقه دارای پارکینگ سرپوشیده هستند تا اتومبیل شما در برابر آفتاب، باران یا برف محافظت شود. همچنین در پارکینگ برخی از آپارتمان ها جایی برای ماشین اضافی یا مهمان وجود دارد که یک مزیت محسوب می شود.

دسترسی راحت به مراکز تفریحی

هرچه از مکان های تفریحی و گردشگری این منطقه بگوییم کم است.مکان های تفریحی که از گذشته های دور میزبان برنامه های خانوادگی و دوستانه شهروندان تهرانی بوده است.  دربند و درکه از خوش آب و هواترین آنهاست. بوستان گلابدره مجموعه تفریحی سورتمه تهران و مجموعه پیست اسکی توچال و بام تهران و تله کابین توچال را در خود جای داده است.

از دیگر مناظق دیدنی و تاریخی منطقه یک تهران می توان به مجموعه تاریخی نیاوران، موزه کاخ سعد آباد، کاخ ملت، بازار بزرگ و سنتی تجریش، باغ فردوس، امامزاده صالح و … اشاره کرد.

12 دلیل برای اجاره ملک در منطقه یک

نزدیک بودن به مراکز خرید

منطقه 1 تهران به دلیل وجود اقامتگاه های معروف و شلوغ دارای بهترین و مدرن ترین مراکز تجاری و خرید می باشد. در ادامه به معرفی بهترین مراکز خرید منطقه 1 تهران می پردازیم:

 • مرکز تجاری پالادیوم
 • مجتمع تجاری قائم
 • مرکز خرید گالریا
 • مجتمع تجاری روشا
 • مرکز خرید ارگ تجاری تجریش
 • مجتمع تجاری الهیه
 • مرکز خرید سانا سنتر
 • مجتمع تجاری ولنجک
 • مرکز تجاری تندیس
 • مجتمع تجاری توچال
 • مرکز جم سنتر نیاوران

وجود شرکت های معتبر

در این منطقه از تهران مراکز اداری، تجاری و شرکت های معتبر زیادی وجود دارد؛ بنابراین اگر نزدیکی به محل کار یکی از ملاک های شما برای خرید یا اجاره خانه در این منطقه است، ما منطقه یک تهران را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دسترسی به نمایندگی معتبر

علاوه بر تمام ویژگی هایی که در بالا به آن اشاره کردیم؛ وجود نمایندگی های شرکت ها و برندهای معروف دنیا در این منطقه از تهران و دسترسی آسان به آنها زندگی را برای ساکنین این منطقه، ایدال تر می کند.

سخن پایانی

هر شخصی پارامترهای خاصی را برای انتخاب خانه در نظر می گیرد از جمله این عوامل می توان مواردی مانند: قیمت، امکانات رفاهی آن منطقه، وجود وسایل حمل و نقل عمومی، امکانات آپارتمان مورد نظر و فضای منطقه است. بدون شک هیچکس تمایلی به سرمایه گذاری در منطقه ای ندارد که در آن امکانات رفاهی و مشکل آب و برق وجود نداشته باشد و امنیت منطقه تضمین نشده باشد. به همین دلیل شناخت مناطق تهران به مردم کمک می کند تا در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه