7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه

خرید خانه در زندگی هر شخصی یک حرکت بزرگ به حساب می آید. نکته های زیادی هنگام خرید وجود دارد که باید به آن توجه کنید. هر چه خانه در مناطق بالاتر باشد، ممکن است با مشکلات بیشتری سر و کار داشته باشید؛ همچنین از آنجایی که هزینه های زیادی برای خرید خانه صرف می شود، اگر به درستی معامله را انجام ندهید، ممکن است که همه سرمایه خود را از دست بدهید. در این مقاله ما درباره 7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه نکات مهمی را مطرح می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

در نتیجه باید نکات مهم هنگام خرید خانه را بدانید. در مناطقی مانند نیاوران انواع خانه ها یا ویلا در زعفرانیه را می توانید پیدا کنید، کافی است که هنگام خرید نکاتی را بدانید تا دچار اشتباه نشوید. در این مقاله سعی بر این است تا اشتباهات متداول را گوشزد کنیم تا بعد از خرید خانه در نیاوران دچار مشکل نشوید.

7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه

7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه که باید به آن توجه داشته باشیم بصورت زیر می باشد. توجه داشته باشید که این قسمت متداول ترین اشتباهات خرید خانه را بیان کرده ایم و ممکن است اشتباهات دیگری هم باشد. چنانچه قصد خرید آپارتمان در ولنجک را دارید پیشنهاد می کنم حتما از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه

1- خرید بدون اطلاع قیمت

هنگام خرید خانه یک سری هزینه، پیش روی ملک وجود دارد که بعضی از خریداران به آن توجه نمی کنند. همچنین بعضی افراد از قیمت املاک، آپارتمان ها و زمین نیز بی خبر هستند. این کار باعث می شود به راحتی سر شما کلاه بگذارند و تمام سرمایه شما را هدر دهند. در این مواقع بعضی نیز هستند که، ابتدا قرارداد را امضا می کنند و سپس برای اطلاع از قیمت پرس و جو می کنند. هر دو دسته در آینده برای خود مشکلاتی درست می کنند.

داشتن وام مسکن کمک چندانی به شما هنگام خرید خانه در نیاوران نمی کند. هزینه های زیادی قبل و بعد از خرید خانه وجود دارد که وام مسکن نمی تواند به تنهایی پاسخگوی آن باشد. در نتیجه باید برای سرمایه در دست خود ارزش قائل شوید و از قیمت ها اطلاعات کافی داشته باشید. هرگز قبل از این که قراردادی را بخوانید، آن را امضا نکنید. یادتان  باشد خرید خانه در کشور ما کم هزینه نیست و نباید تند و سریع اقدام به خرید کنید.

همه هزینه ها فقط به خانه بر نمی گردد؛ بلکه باید هزینه کارشناس، بنگاه، هزینه استعلام دفتر ثبت اسناد، دارایی، کارمزدهای پرداخت بانک، بیمه و… را نیز مد نظر خود قرار دهید. قبل از خرید خانه باید هزینه های تقریبی هر کدام از آنها را به دست بیاورید و سپس اقدام به خرید کنید.

7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه

2- خرید ملک بدون امکانات

موقع خرید خانه فقط به ظاهر ملک توجه نکنید؛ بایستی امکانات و جزئیات به کار رفته در ملک را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین به عکس و فیلم هایی که به شما نشان می دهند، اکتفا نکنید. بهتر است در این مواقع حضوری مراجعه کنید و در صورتی که نتوانستید، وکیل خود را بفرستید. امکاناتی مانند آسانسور، پارکینگ و… مهم هستند. نکات مهم هر خانه ای را پیدا کنید. به سایر امکانات مانند سیستم سرمایش و گرمایش، نوع پوشش های دیوار و سقف، عایق بندی و… نیز توجه کنید.

صرفا به مسائل ظاهری ملک دقت نکنید. برای این که بتوانید از چنین مشکلاتی جلوگیری کنید، کافی است تا قبل از خرید لیست و انتظارات خود را از یک خانه بنویسید و هنگام خرید آنها را چک کنید. در غیر این صورت توجه به ملک بدون آن که امکانات آن را در نظر بگیرید، اشتباه است.

7 اشتباه متداول هنگام خرید خانه

3- موقعیت ملکی

ممکن است قبل از این که خانه ای را به صورت حضوری ببینید، فیلم و عکس هایی از آن ببینید. همچنین به شما بگویند که موقعیت این ملک در بهترین منطقه تهران یعنی زعفرانیه است، اما مسکن در زعفرانیه در موقعیت خوبی قرار ندارند. در نتیجه برای جلوگیری از هر گونه مشکل بهتر است که حضوری به بازدید خانه بروید و علاوه بر نکات گفته شده، به موقعیت ملکی نیز توجه کنید.

خانه هایی که در سر بالایی یا سرپایینی شدیدی قرار دارند یا خانه هایی که روی گسل های زلزله خیز هستند از جمله مواردی هستند که نباید آنها را انتخاب کنید؛ زیرا امنیت کافی برای شما ندارند. خانه ها علاوه بر زیبایی و داشتن امکانات زیاد، باید از نظر امنیتی نیز مورد قبول واقع شوند. به همین دلیل سعی کنید که همه جوانب آپارتمان را مورد بررسی قرار دهید.

4- مدت زمان ساخت

بهتر است قبل از این که اقدام به خرید خانه در نیاوران کنید، از سال ساخت آن  مطمئن شوید. برای این که بتوانید از سال ساخت آن آگاه شوید کافی است به جواز ساختمان مراجعه کنید. همچنین سعی کنید املاکی پیدا کنید که به شما واقعیت را درباره ساختمان بگوید. به هر حال نوساز یا قدیمی بودن ساختمان در هزینه های شما تاثیرگذار است.

5- سند تک برگه یا منگوله نداشتن

بعضی از افراد به علت مشکلات اقتصادی سعی می کنند اسناد را دستکاری کنند تا به سود خود معامله را جلو ببرند. سندهای تک برگه چندان قابل دستکاری نیستند اما با این حال باید حواستان به آنها نیز باشد. سندهایی که منگوله دار هستند را می توان تغییر داد و از آن معمولا سوء استفاده می کنند. سندهای منگوله دار به خاطر دستنویس بودن به راحتی قابل تغییر هستند. همچنین بعضی از مشکلات از ناخوانا بودن سند به وجود می آيد.

سندهای تک برگه را نمی توان تغییر دهند. همچنین هر شخص متناسب با سهمی که دارد می تواند این سند را پیش خود داشته باشد. این موضوع برای سندهای منگوله دار صدق نمی کند و فقط یک نسخه از آن وجود دارد. در نتیجه سعی کنید هنگام امضای قرارداد و معامله به این نکات دقت کنید.

6- ارثی بودن ملک

سندها به شما نشان می دهند که آیا ملکی که می خواهید بخرید ارثی است یا خیر. ملک های ارثی یکی دیگر از اشتباهات رایج افراد هنگام خرید خانه در نیاوران است. ملک نباید ارثی باشد. چون در آینده می تواند برای شما مشکلاتی به وجود بیاورد. هنگام خرید خانه به این نکات توجه کنید.

7- توجه نکردن به فرهنگ محله

هر محله ای فرهنگ مخصوص به خود را دارد. محله ای مانند نیاوران معمولا رفت و آمد زیاد است و افراد ممکن است مهمانی های دوستانه و خانوادگی زیادی بگیرند. در نتیجه برای افرادی که نیاز به محله ای ساکت دارند، چنین مناطقی پیشنهاد نمی شود. همچنین با کمی رفت و آمد می توانید خودتان با سایر فرهنگ آنها آشنا شوید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا درباره 7 اشتباه متداول هنگام خرید نکات مهمی را بیان کنیم چنانچه نیاز به مشاوره بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان املاک مدرن فرشته تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه