7 نکته مهم هنگام اجاره خانه و آپارتمان

نکات اجاره آپارتمان

7 نکته مهم هنگام اجاره خانه و آپارتمان

اگر در اجاره آپارتمان سهل انگاری کنید و بدون توجه به سایر پارامترهای مهم در اجاره خانه دست به انتخاب بزنید، ممکن است در آینده با مشکلات زیادی روبرو شوید. دقت داشته باشید که شما برای مدت زمان طولانی می خواهید در یک خانه ، یک منطقه و یک شهر زندگی کنید.

بنابراین باید به جنبه های مختلف آن توجه داشته باشید. اول از همه باید به بودجه خود توجه کنید و ببینید آیا می توانید به طور معقول هزینه زندگی در این خانه را بپردازید یا نه؟  در ادامه با ما همراه باشید تا نکات اجاره آپارتمان را برایتان بازگو کنیم.

7 نکته مهم هنگام اجاره خانه

انتخاب املاک مورد اعتماد

انتخاب املاک مورد اعتماد نکته ای مهم در زمینه اجاره آپارتمان می باشد. بهتر است به سراغ املاکی بروید که از هر لحاظ قابل اعتماد هستند. برای این کار می توانید به مشاور املاک قابل اعتماد مراجعه کرده و با مشاوره از آن ها بهترین املاک را انتخاب کنید.

قیمت خرید ویلا در فرشته چند می باشد؟

بازدید کامل آپارتمان

بعد از انتخاب یک خانه مطمئن و قابل اعتماد بهتر است کل آپارتمان را بازدید کنید. بازدید کامل آپارتمان به این منظور است که تمام نقص ها و کاستی ها را مشاهده کنید. باید به تمام قسمت های واحد دقت کنید و آپارتمانی را اجاره کنید که با ملاک های شما همخوانی داشته باشد.

قبل از اینکه یک آپارتمان را برای اجاره انتخاب کنید باید موقعیت مکانی و ساختار آن را مد نظر قرار دهید. در برخی مواقع افرادی که می خواهند خانه یا آپارتمانی را اجاره دهند آن را بسیار جذاب و بدون نقص جلوه می دهند تا مشتریان ترغیب به اجاره آن خانه شوند. به همین دلیل باید به دقت محل را بررسی کنید تا با داشتن اطلاعات کامل از خانه دست به تصمیم گیری بزنید.

7 نکته مهم هنگام اجاره خانه
7 نکته مهم هنگام اجاره خانه

ذکر عیب های خانه در قولنامه

قبل از اجاره آپارتمان باید خانه را به صورت حضوری ببینید تا در صورت وجود هرگونه عیب و نقص در خانه آن را در قولنامه بنویسید. در این صورت در پایان اجاره با مشکل مواجه نخواهید شد. بهتر است همراه با صاحب خانه واحد را بازدید کرده و تک تک ایرادهای خانه را بررسی کنید.

فایل های جدید ویلا در ولنجک همراه با قیمت به روز آن

مواردی نظیر خرابی و شکسته بودن کمدها، خراش روی دیوار و شکسته بودن کابینت و سرامیک و… را مد نظر قرار دهید. جای هرگونه تخریب و خرابی را مستند کرده یا از آن ها عکس بگیرید. با لیست کردن ایرادات موجود در خانه می توانید آن را در قرار داد ذکر کنید.

بررسی رطوبت و نم خانه

بررسی رطوبت و نم خانه، نکته مهم دیگر در اجاره آپارتمان می باشد. در اقلیم های سرد و مرطوب بیشتر خانه ها رطوبت دارند. وجود رطوبت علاوه بر اینکه بوی ناخوشایندی به وجود می آورد سبب جمع شدن حشرات موذی نیز می شود.

از طرف دیگر رطوبت منجر به ایجاد قارچ شده و در نهایت برای سلامتی مشکل ساز است. رطوبت برای کودکان و افرادی که پا به سن گذاشته اند و دارای بیماری های پیش زمینه ای نظیر آسم و مشکلات تنفسی هستند بسیار مضر می باشد. بنابراین قبل از اجاره آپارتمان باید سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه و سایر قسمت های خانه را بررسی کنید.

7 نکته مهم هنگام اجاره خانه و آپارتمان
7 نکته مهم هنگام اجاره خانه

برای بستن قرارداد عجله نکنید

برای بستن قرارداد عجله نکنید و سعی کنید تمام نکات لازم در اجاره آپارتمان را در نظر بگیرید. بیشتر افراد تنها به هزینه اجاره توجه می کنند و بدون در نظر گرفتن سایر نکات در بستن قرارداد عجله دارند. هنگام اجاره باید امکانات رفاهی اطراف آپارتمان را مدنظر قرار دهید.

راهنمای خرید ویلا در زعفرانیه

بهتر است آپارتمان در مکانی باشد که به امکانات رفاهی دسترسی کامل وجود داشته باشد. گاهی عجله در بستن قرارداد سبب می شود تا به طور کامل عیب ها و نقص های آن را نبینید یا مشکلات ساختمان از دید شما پنهان باشد. بنابراین ساختمان را به طور کامل زیر ذره بین قرار دهید و ببینید آیا امکانات موجود در ساختمان با سبک زندگی تان هماهنگی دارد یا خیر.

توجه به امنیت آپارتمان

امنیت، مهم ترین نکته در اجاره آپارتمان می باشد. هنگام انتخاب آپارتمان اجاره ای علاوه بر امکانات رفاهی باید به امنیت آن نیز توجه داشته باشید‌. وجود نگهبان و دربان در ساختمان مهم تلقی می شود.

در این صورت امنیت ساختمان چندین برابر افزایش پیدا می کند. علاوه بر این، ساختمان باید در موقعیت مکانی امنی قرار داشته باشد. بنابراین قبل از اجاره از امنیت مجتمع مسکونی اطمینان حاصل کنید.

توجه به همسایگان بالا و پایین شما

قبل از اینکه از یک خانه به خانه دیگر نقل مکان کنید باید بدانید که قرار است با افراد جدیدی تحت عنوان همسایه برخورد داشته باشید. توجه به همسایگان بالا و پایین بسیار مهم تلقی می شود. در برخی مواقع وجود همسایگان ناسازگار زندگی را به کام تان تلخ می کند.

قیمت خرید آپارتمان در ولنجک همراه با فایل های جدید

بنابراین قبل از اینکه یک آپارتمان را اجاره کنید همسایگان و نحوه برخورد و تعامل آن ها را مدنظر قرار دهید. به خاطر داشته باشید که نیازی نیست با همسایگان تان دوستی داشته باشید همین که به یکدیگر احترام بگذارید کافی است. بهتر است سبک زندگی تان با دیگر همسایگان مطابقت داشته باشد در این صورت بهتر با یکدیگر کنار می آیید.

به عنوان مثال ممکن است شما ترجیح دهید ساعت نه شب بخوابید اما همسایگان بالا و پایین ترجیح دهند تا ساعت دوازده شب مهمانی بگیرند. در این صورت زندگی برایتان سخت خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است با دیگر همسایگان در مورد همسایه های نزدیک خود پرس و جو کنید.

جمع بندی

در این مطلب در مورد 7 نکته مهم هنگام اجاره خانه بحث کردیم. بهتر است برای اجاره آپارتمان عجله نکنید و با بررسی شرایط موجود دست به انتخاب بزنید. از مهم ترین نکاتی که در اجاره واحد مسکونی باید در نظر بگیرید توجه به امنیت می باشد.

خانه باید در موقعیت مکانی امنی قرار داشته باشد. به علاوه باید در موقعیتی قرار داشته باشد که دسترسی به امکانات رفاهی فراهم باشد. قبل از اجاره آپارتمان کل خانه را بازدید کرده تا در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکل آن را در قرارداد ذکر کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه